Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a gyros tálat?

Hogyan készítitek a gyros tálat?

Figyelt kérdés

Milyen hús, fűszer, saláta, öntet, krumpli?

Hogyan sütitek a húst?

Szóval érdekelne az elejétől kezdve az egész.


2021. febr. 18. 00:26
 1/7 anonim válasza:
57%
bocs csak az engem is érdekelne :D
2021. febr. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Filezett csirke combból szoktam gyros fűszersóval serpenyőben.

Sültkrumpli vagy serpenyőben, olajon sült krumpli fűszerezve.

Pari, paprika, uborka, retek.

Öntet mikor milyen. Kapros, füstös, csípős...joghurtból csinálom.


Én igy szeretem. Tudom, nem kell retek, de kell hagyma...

2021. febr. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Gyros talat a gyrosostol szoktam kerni (mehet bele minden!) :)
2021. febr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mansour ***** válasza:
71%
Csirke- vagy pulykamellcsíkok, sóval, borssal, oregánóval, római köménnyel, rozmaringgal és fahéjjal fűszerezve (esetleg mehet még rá gyömbér, szerecsendió, koriander), 2-3 óra állás után forró serpenyőben 5-6 perc alatt kisütve, sült krumplival, paradicsom-, uborka- és hagymakarikákkal, valamint fokhagymás joghurtöntettel (joghurt, só, bors, zúzott fokhagyma, olivaolaj) tálalva. Opcionálisan chiliszósz is mehet rá.
2021. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Csirkemellet felcsíkozok, gyros fűszerkeverékkel beszórom, átforgatom, állni hagyom egy órát (kevés étolajat is teszek a pácolódó húshoz.) Nálam a fűszerkeverék a Lucullus fajta, ez ízlik a legjobban.

Hasábkrumplit megsütöm sütőben, tepsiben.

Zöldségek: Jégsaláta felcsíkozva, paradicsom karikázva, lila hagyma.

Mindig készítek hozzá tzatzikit, nekünk anélkül nem gyros a gyros:)

Öntet: Curry-s öntetet mindig készítek, néha fokhagymásat is, az előbbi joghurtos, utóbbi majonézes.

2021. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Ja, és a húst természetesen teflon serpenyőben pirosra sütöm, előző voltam:)
2021. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Filézett bőrős csirkecomb, bekenem olajjal, rá só-bors és az első kezembe akadó grillfűszer. Öntottvas serpenyőben jól megküldöm, a bőrből kisülő zsírban rotyogtatom. Addig csinálom amíg kicsit meg nem ég. Felvagdosom a darabokat, felkaparom a serpenyő alját és összeforgatom. Ha ettől leszek rákos, akkor ez van, ritkán csinálok ilyet úgyis.

Tzatzikihez uborka, joghurt, fokhagyma. Mirelit sült krumpli fritőzben. Paradicsom, hagyma, káposzta nyersen, egyéb szósz nincs, a tzatziki bőven elég, nem bonyolítom túl.

2021. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!