Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy recept azt írja hogy...

Ha egy recept azt írja hogy egy csészényi liszt, cukor. Mit takar az egy csészényi? Mennyi az? Pl muffin recepteknél

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Szószerint egy csészényi!!!
2010. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
attól függ, angol vagy amerikai recept... de általában 240 ml-nyi mennyiség.
2010. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Körtés-mézes muffin


2csésze liszt, 1/4 tk sütőpor, 1/4tk só, 2-3 körte 1/2 csésze lágy vaj, 2 tojás, 1/4 csésze tejföl 4-5 ek méz



nekem nagyon rosszul sikerült, a tészta beleragadt a muffin papírba és ízetlen:((

2010. aug. 17. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:
akkor rossz a recept.. :)
2010. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezeknél a recepteknél az amerikai/angol cup-ról van szó, ami 240 ml-es. Ha ennél lényegesen kisebb vagy nagyobb az, amit használsz, akkor nem lesznek jók az arányok, és nem sikerül a süti.
2010. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni, hogy a te csészéid közül melyik akkora, amivel jó lesz a tészta. Én érzésre sütök-főzök.
2010. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én is érzéssel csináltam de ez most nem jött be:)
2010. aug. 17. 20:12
 8/9 anonim ***** válasza:

ez egy valóban rossz recept. kevés a tejföl, kevés a sütőpor és szerintem a cukor is hiányzik belőle.

én mindent 2,5 dl-es bögrében mérek a muffinomhoz,ha kéred priviben elküldöm szívesen.én is szoktam körtés-fahéjas is csinálni.

üdv.

2010. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha elküldenéd priviben azt nagyon megköszönném, ez a második körtés muffinom és ez sem jött össze, jó lenne egy jó kis recept.


Előre is köszönöm!

2010. aug. 18. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!