Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A nyomós kekszet hogyan...

A nyomós kekszet hogyan készítitek? Ha sütőpapírra nyomom, nem akar ottmaradni.

Figyelt kérdés
De leégetni se szeretném, ezért lenne jó sütőpapírra tenni. Nyomkodjam egy fémlapra, majd hűtsem le és utána már át tudom rakni kézzel a sütőpapírra anélkül, hogy széttrancsírozódna?

2021. febr. 27. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Kizsírozott/olajozott/vajazott tepsire kell nyomni, akkor ott marad.

Sütöpapírra nem nagyon lehetséges, amit megpróbálhatsz, hoyg a sütöpapírt bekened zsiradékkal, akkor lehet, hogy ott marad.

Átteni nem igazán lehet, mert elnyomódik az alakja, kézzel semmi esetre sem megy, esetleg olyan lapáttal, amivel húsok alá szoktak nyúlni, hoyg meg lehessen fordítani.

2021. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
A sütőpapír rá fog ragadni sütéskor az aljára. Kimargarinozott tepsibe tedd. Ha ragad vagy "nem akar ott maradni" tedd a tésztát egy kis időre a hűtőbe és úgy dolgozz vele tovább.
2021. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Az én nagymamám kivajazott-kilisztezett tepsibe nyomja őket. A tészta is elég zsíros, nem az a menthetetlenül leragadó fajta, ha jól emlékszem (legalábbis az ő gépéhez tartozó recept).
2021. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem marad ott sem a kivajazott, sem a tiszta tepsin, több receptet is próbáltam már, de mindegyiknek az lett a vége, hogy golyókat formáztam, kilapítottam és úgy sütöttem ki

(kétfajta nyomóm is van)

2021. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
#4, lehet sajnos, hogy mindkét "nyomó" rossz. Az én nagyimnak egy nagyon régi van, legalább 20 éves, de inkább több. És a tesóm egyszer vett valami újabb gyártmányt, de az nem működik egyáltalán, se a saját receptjével, se a régi készülékével. Sehogy se szakad le a cső végéről a kinyomott tésztadarab.
2021. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Látom más is így járt :)

Nekem klasszik cseh, Universal van, az igazi.


Meglett a megoldás. El kell felejteni ezt a tök fölösleges nyomkodósdit. Kígyót kell csak nyomni egy kolbásztöltő befaragásával, arra nagyon jó a masina! Majd felddarabolni, golyózni, átrakni a "végleges" helyére a sütőpapírra, majd egy befőttesüveggel, aminek az aljára is teszek 1 kis sütőpapírt, nemes egyszerűséggel csak szét kell lapítani ízlés szerint.

Sokkal egyszerűbb lett így az élet. A tepsit se kellett sütés után elmosogatni... Aki csiricsárézni akarja, az a szétlapítás után is kiélheti ezirányú hajlamait.

2021. febr. 28. 01:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyetek kis formákat! Kinyújtod a vajas tésztát, kiszaggatod a virág és egyéb formákat, tepsibe rakod és kisütöd.
2021. febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, az a csiricsáré amiről írtam. De nem kell mindig minden vackot megvenni, egy kis fantáziával zseniálisakat lehet alkotni kés-villa, és már meglévő cuccok által. Youtube-n Dunát lehet rekeszteni az ilyen videókkal.
2021. febr. 28. 10:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hosszas kísérletezés után nekem csak úgy működik, ha nem kivajazott, zománcbevonatú tepsire nyomom. Papír nem kell a linzerfélék alá, annyira magas a zsiradéktartalmuk, hogy természetüknél fogva nem tudnak leragadni.
2021. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, de én nem fogok már ilyesmivel picsázni, tök egyszerűen csak kerek lesz és kész. Azokat a legkönnyebb utána csomagolni.
2021. febr. 28. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!