Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rizsfelfujtnál a meleg...

A rizsfelfujtnál a meleg rizshez kell hozzáadni a felvert tojásokat vagy csak akkor ha már kihült?

Figyelt kérdés
Köszönöm! Ezt sehol nem látom leírva és most csinálok először ilyet.
2021. márc. 12. 17:13
 1/10 anonim válasza:
100%
Csak ha langyos vagy ki hűlt
2021. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kihűlt mert ha a forróhoz adod hozzá akkor nehogy rántotta legyen
2021. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a recept írja.
2021. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet elrontottam mert a meleghez hozzáraktam és egyből be a sütőbe. Ez már nem is sül meg így rendesen?:(
2021. márc. 12. 17:19
 5/10 alletta ***** válasza:
100%
langyos rizshez már hozzá lehet adni. szerintem nem lesz így sem baja, talán a tojás kicsit összeáll benne.
2021. márc. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne felvert tojást adj hozzá, hanem külön a sárgáját, és habbá verve a fehérjét. Csak ettől lesz "felfújt".


Amúgy meg min. langyosra hűtve kell, mert a hő hatására a fehérjehab is összeesik....

2021. márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen receptet néztél, kérdező? Szerintem mindegyiknél le van írva, hogy le kell hűteni a tejberizst. Pl. Itt is:


[link]


"A masszát szobahőmérsékletűre hűtjük."


És itt is különválasztja a tojásokat:


"A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját a kissé lehűtött tejberizsbe keverjük. A fehérjéket egy nagy keverőtálban elektromos habverő segítségével kemény habbá verjük. Amikor közepesen lágy a hab, hozzáadjuk az 5 dkg cukrot, úgy verjük fel teljesen keményre, fényesre. A hab egyharmadát gyors, határozott mozdulatokkal a tejberizsbe keverjük, fellazítjuk vele. A többi habot már óvatosan forgatjuk bele, hogy ne törjön. Egy 24x32 cm-es tepsit kibélelünk sütőpapírral, kivajazzuk (a maradék 2 dkg vajjal), és beleöntjük a rizses-habos keveréket. 190C fokos, előmelegített sütőben, 45 percig, tűpróbáig sütjük."

2021. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Street Kitchen receptet néztem.

Igen külön fevertem a fehérjét kemény habbá meg a sárgáját is habosra és úgy adtam hozzá. 45 perc sütést ír, most várok mi lesz belőle :)

2021. márc. 12. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8: pedig a SK receptek elég megbízhatóak! Csodálom, hogy nem volt benne a lehűtés...
2021. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sikerült így is! A végeredmény jó lett!:)
2021. márc. 12. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!