Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paprikas krumplit oldalassal...

Paprikas krumplit oldalassal ti hogyan keszititek el?

Figyelt kérdés
Azt nemtudom igazabol, hogy a husit mikor teszem bele es a krumplit mert gondolom nem eggyutt teszem oket bele mert ugye a krumpli szetfone.
2021. márc. 21. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi kolbásszal szoktuk.
2021. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Es hogy ki milyen fuszereket hasznal?
2021. márc. 21. 17:56
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Só, paprika


Nem kell más a papr.kr.ba...

2021. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Jó sok hagymás (ha lehet szalonnás) pörköltalapon párolom az oldalast, épp mielőtt puhulni kezd hozzáadok friss paprikát és paradicsomot, és én a karikára vágott száraz füstölt kolbászt is ilyenkor teszem bele (apám már az elején). 5 perc múlva hozzáadom a krumplit, felöntöm vízzel, és párszor megkeverve készre főzöm.
2021. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Előre érzem, hogy itt nagy vita lesz :D
2021. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

5

Nem vitázok, csak leestem a székről, mikor elolvastam hogy paprikáskrumpli OLDALASSAL. Süsd meg inkább azt az oldalast fokhagymásan a sütőben. :D

2021. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Hát ezt a kaját még én sem hallottam soha.

Melyik országrészben élsz?

Tuti, valami tajjellegu étel, mint a zúzos lé, vagy a toros káposzta.

2021. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Paprikas krumplit en sem hallottam meg oldalasbol! Kolbasszal szokas, a csajok szeretik virslivel, esetleg meglehet bolonditani egy kis fustolt szalonnaval ... de oldalas nem illik bele. Az elkeszulesi idobe sem stimmel, szoval szerintem inkabb maradj te is a jol bevalt szokasoknal.


Oldalast susd meg jo fokhagymasan es jo komenymagosan es csinalj hozza valamilyen burgonya koretet, de ne rontsd el a paprikas krumlit :)

2021. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Én is szoktam bele valami húst főzni, akár füstöltet is.
2021. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Én eddig csak olyat hallottam, hogy pörkölt velefőtt krumplival.

Annak hasonló az ízvilága, mint a paprikás krumplinak.

De ahogy előttem írták többen is,jobban jársz, ha az oldalast külön megsütöd.

Vagy esetleg te füstölt oldalasra gondoltál? Mert akkor mindenképpen külön vízben meg kell főzni előre az oldalast, és esetleg víz helyett annak a levével felönteni a paprikás krumplit.

Hallottam már olyat, hogy van, aki tesz a paprikás krumpliba köménymagot sőt: babérlevelet is. De ez már tényleg ízlés kérdése. Ahány ház, annyi szokás.

A magam részéről én csak füstölt szalonnát hagymát, pirospaprikát és nyáron paprikát és paradicsomot teszek bele, de van hogy akkor sem. Meg természetesen valami füstölt kolbászt.

2021. márc. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!