Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húsvéti receptek?

Húsvéti receptek?

Figyelt kérdés
Jöhet bármilyen étel amit ti is szoktatok főzni, sütni, de leginkább valami különleges sütit szeretnék egy különlegesebb ebéddel, mert megszeretném lepni nagyszüleimet ha már nem lakunk közel egymáshoz:)

2021. márc. 30. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez valami isteni, és nem nehéz elkészíteni:

[link]


Ha spórolni akarsz, biztosan jó sima dióval is, de szerintem Húsvétra meg lehet spendírozni egy csomag pekándiót (aldi-lidl-ben kapható).

2021. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Szia :)

Idén még nem tudom mit fogok készíteni, de leírom miket csináltam az elmúlt években :)

Bundás csirkemell- Sajtos, hagymás, petrezselymes masszába van kisütve a csirke, isteni finom. Petrezselymes krumpli remekül passzol hozzá, nálunk családi kedvenc.

Majonézes kukoricasaláta- Ez inkább egy köret, de húsvétra nagyon passzol, ha vendégek jönnek akkor gyakran készítem ezt.

Sertéscsülök-Ezt főleg a férjem imádja nálunk, finom, ropogósra szoktam készíteni, szerintem vendégek előtt is megállja a helyét.

Sonkás alagút-Ez egy hidegtálas étel, de nagyon finom. Őzgerinc formában készítve szép alakja is lesz.

Csirkemell savanyú káposztával, krumplival- Anyukám rendszeresen készíti ezt az ételt, szerintem remek ízharmóniája van, érdemes kipróbálni.


És akkor a sütik, ami így hirtelen eszembe jut:

Krumplis pogácsa-Gondolom nem kell magyarázni, remek vendégváró, kisfiam kedvence :)

Kókuszkocka-Igazi klasszikus, húsvétkor is megállja a helyét.

Keksztekercs-Gyerekkorom és felnőttkorom kedvence, talán nem tipikus húsvéti desszert, de garantáltan mindenki szereti

Kalács-Gondolom nem kell magyaráznom, húsvéti reggeli elengedhetetlen része nálunk, főleg vajjal. Szerintem a nagymamád nagyon büszke lenne rád ha egy szép fonott kaláccsal lepnéd meg.

Citromos álom süti-Nagyon finom, frissítő édesség.Könnyű, gyorsan megvan és a nem túl édesszájúaknál is nyerő.

Somlói galuska-Egyik kedvenc sütim, ha cukrászdába megyek mindig veszek :D szerintem kellően elegáns a húsvéti asztalra

Sárgatúró-Nem tudom készítettél- e már ilyet, nálunk hagyomány, biztos szívesen ennék a nagyszüleid is

Linzer-Szintén remek vendégváró,könnyű is, gyors is, szép is.

Boston szelet-Ez szerintem az egyik legjobb süti ha vendégeket vársz. Pudingos, csokis, juharszirupos álom

Grízes süti-Nagy kedvencünk ez is, pénztárcabarát, de mégis laktató.

Rigó Jancsis muffin- ezt a neten találtam, szuper finom és bizony a muffin is lehet elegáns és ünnepi asztalra való.

Bejgli- igen, nálunk volt már hogy húsvétra is készült, anyukám receptje szerint csinálom.

Vendégváró szelet-szintén nagy kedvenc nálunk, kakaós- krémes csoda

Hóladba-nem igazán most van a szezonja, de gyerekkorom egyik kedvence,és most már a gyerekeim kedvence is :)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, írj ha kérsz bővebb receptet :)

2021. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Rántotta.
2021. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a kérdező vagyok, de a Rigó Jancsis muffin-t melyik recept szerint készíted? A neten elég sokat találtam, és szivesebben próbálnám azt ki, ami szerinted is jó. Köszi előre is
2021. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4!

Pontosan már nem tudom hol találtam, de le van írva, úgyhogy begépelem :)

Én úgy szoktam csinálni, hogy előző este 10 dkg étcsokit 3 dl tejszínben felolvasztom. Utána hűtőbe teszem. Azért csinálom így, mert sokkal sűrűbb lesz a krém, minél tovább áll a hidegen. Másnap pedig csinálom a többi dolgot. 4 db tojás sárgáját 8 dkg cukorral habosra verek. majd a tojás fehérjét is habosra, és a végén adok hozzá 4 dkg cukrot. A 10 dkg lisztet összeszitálom 2dkg cukrozatlan kakaóporral és 0,5 kávéskanál sütőporral. Azért fontos a szitálás, mert sokkal légiesebb, könnyebb tésztát kapsz majd. A három keveréket egybeöntjük, összekeverjük és muffinformába tesszük. 175 fokos sütőben, légkeverésen sütjük, tűpróbával ellenőrízzük mikor jó. (nekem kb 15 perc szokott lenni). Az előző napi krémet felverjük és habzsákba töltjük. A muffinok tetejét levágjuk, és mehet beléjük a krém. Vízgőz felett megolvasztunk 15 dkg étcsokit és 6 dkg vajat, majd a muffintetőket belemártjuk. Mehetnek rá a tetők és kész :)

2021. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi, nagyon aranyos vagy!
2021. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!