Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ezt a húsvéti...

Szerintetek ezt a húsvéti túrós nyuszi receptet el lehet készíteni édesen?

Figyelt kérdés
Több helyen is megnéztem, és azt gyanítom ,hogy ez alapból sós sütemény, persze nem mindegy mit hogyan adagol az ember. Amikor először megláttam, azt hittem ez egy édes, vaníliás könnyű dolog, mint pl. a túrós batyu. Aztán ahogy utána olvastam, rájöttem, hogy gyerek koromban ettem ilyen tésztát, amit köménnyel és sajttal fűszereztek, tehát sós alapból. Jó lenne ez édesen, pl. kevesebb sóval, vaníliás cukorral? Próbálta már valaki?
2015. ápr. 2. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:

Pardon, lemaradt a link:


[link]

2015. ápr. 2. 20:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, max. nyúl nélkül zöldségkörettel.
2015. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez pogácsa, a pogácsa márpedig sós, nem édes. Teljesen más tésztából biztosan el lehet készíteni.
2015. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak nagyon kevés cukrot lehetne beletenni, mert az is változtat az állagán.

Még forrón lehetne erősen cukros tejjel bekenni a tetejét,

2015. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Mondo Magazin facebook oldalán pont ma jött ki ezekkel a képekkel egy recept, édes tésztával leírva:


Hozzávalók:

3 csésze liszt

2 evőkanál cukor

1 csomag szárított élesztő

1 teáskanál só

1 csésze tejföl

1/4 csésze víz

2 evőkanál vaj

1 tojás

Így készül:

A vajat, tejfölt, vizet tegyük egy serpenyőbe, és melegítsük fel, de ne főzzük! Vegyük le a tűzről, hagyjuk langyosra hűlni, majd adagoljuk hozzá a többi összetevőt. Ezután a kézi habverő spirálos kanalaival kezdjük el dagasztani. Ha nagyon sűrű, adhatunk még hozzá vizet.

Helyezzük meleg helyre, s hagyjuk kelni jó egy, másfél órán át. Amikor a duplájára nőtt vágjuk 16 részre. Béleljünk ki egy tepsit sütőpapírral, formázzuk meg a nyuszikat, a füleket ollóval vágjuk le, majd süssük 10-20 percig 180 fokon, vagy pirulásig (villával ellenőrizzétek, hogy belül is megsült-e már!).

2015. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy csak most reagálok, nem volt időm benézni, és sajnos a pogácsára sem maradt idő. Azért köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, ha nem is nyuszi formában, de kifogom próbálni sósan, és a 4. válaszoló édes receptjét is.
2015. ápr. 9. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!