Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehetséges az, hogy nem kell...

Lehetséges az, hogy nem kell bele sütőpor és élesztő se?

Figyelt kérdés

Emlékezetből sütök pogácsát:25 dkg liszt,25dkg túró,25 dkg margarin,só,tojás.Tetejére sajt.

Akitől kaptam állítja,hogy nem kell bele sütőpor és élesztő sem.Nekem gyanús!


2010. aug. 20. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy élesztő nélkül jó lesz-e? Én is ilyen recept alapján sütöm a hajtogatott pogácsát,de minidg teszek bele 3-4 dk élesztőt. Minden hajtogatáskor pedig a tésztára is szórok reszelt sajtot.

Esetleg,ha összegyúrtad a tésztát,végy ki belőle egy keveset,és süss meg néhány pogácsát abból. A töbibe pedig tegyél felfuttatott élesztőt. Így nem kell az egész mennyiséget,ha nem jó kidobnod.

2010. aug. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. aug. 20. 08:38
 3/7 anonim válasza:
Pogácsába mindig kell élesztő:)
2010. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Túrós pogácsa:

25dkg túró

25dkg margarin

30dkg liszt

10dkg trappista

1/2csg sütőpor

A túrós pogi sütőporos, remélem még nem késő. Meg jobb lenne, ha dupla mennyiségből sütnéd, így elég kevés lesz.

2010. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

9:39-hez még:

Nem kell bele tojás, csak a tetejére, arra még 10dkg reszelt sajt. Bevált recept, nyugodtan próbáld ki.

2010. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Te az úgynevezett egyensúlytészta receptjét írtad le, ebbe bizony NEM KELL élesztő és sütőpor sem! Az egyik legegyszerűbb és leg"hálásabb" recept, lehetetlen elrontani.

Ha sósan sütöd, sajtosrúd, pogácsa, ha édesen, akkor pl.lekvárral vagy túróval, dióval, gesztenyével, stb. töltött kifli is készülhet belőle, finom, könnyű sütit kapsz!

Nyugodtan hozzáláthatsz.

2010. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.Holnap sütöm meg délelőtt,ezért jártam utána még ma.
2010. aug. 20. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!