Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pogácsát szeretnék sütni, de...

Pogácsát szeretnék sütni, de az élesztő október 24. -én lejárt. Mit tegyek? Bele tehetem ezt vagy már nem szabad? Egyáltalán felfutna?

Figyelt kérdés

Pogácsát szeretnék sütni, a szüleimet szeretném meglepni vele. Most néztem, van minden hozzávaló csak az élesztővel van két kis gondom.


A recept 30 gramm élesztőt ír, nekem viszont 27 grammom van. Ez ugye nem nagy baj?

Másrészt az élesztő október 24-én lejárt. Ez nagy baj? Lehet ettől még jó a pogácsa? Vagy nem szabad beletenni a tésztába?



Válaszokat előre is köszöni egy kezdő háziasszony. :)

16/L


2011. okt. 28. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Futtasd fel édes tejben. Ha felfut, akkor jó, állhatsz neki dagasztani, ha nem akkor neki se állj.

Az a pár gramm eltérés meg nem gond.

2011. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom felfuttatni, ha nem sikerül leszaladok a boltba veszek másik élesztőt. :)
2011. okt. 28. 14:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Felfutott az élesztő a tejben, úgyhogy felhasználtam a régit. Bár vettem egyet a biztonság kedvéért. No nem baj, legalább lesz itthon! :)
2011. okt. 28. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!