Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ehetőnek tartjátok a krumpli...

Ehetőnek tartjátok a krumpli héját?

Figyelt kérdés
Annyira sok olyan receptet látok amiben nem újkrumpli hanem rendes krumpli van sütve gerezdekben de héjastól. Annyira gusztusos a képen hogy nem igaz de mindig a végén meghámozom, nem visz rá a lélek, hogy a héját otthagyjam és megegyem. Valahogy nekem az él a tudatomban, hogy az nem ehető.
2021. ápr. 15. 16:35
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
87%

A gömbölyű végű sárgarépát se hámozom soha....


A petrezselyemgyökeret csak akkor, ha túl "szőrös"...

2021. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
94%

Akkor levontam a következtetést, régimódi vagyok.

Mondjuk a karalábé tényleg sokszor fás, de mikor 4 évet laktam vidéken, és sokat termesztettem, mert felszedtem töltött karalábénak, azt nagyon szerettük. Annak nem volt fás része, mert még fiatal volt, de azt is meghámoztam.

Hihetetlen, hogy mennyire berögzültek ezek a dolgok, hogy mindent meg kell hámozni. Már ami a zöldségeket illeti.

Kérdező! Szerintem ki kellene próbálnunk egyszer:), látod sokan mondják, hogy ők sem hámoznak.

2021. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy a lehámozott zöldséghéjakból remek alaplevet lehet főzni! Amit aztán felhasználhatsz kféle ételekhez.
2021. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
86%
Ebben teljesen igazad van. Köszönöm az ötletet.
2021. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
80%

Pedig erdemes kiprobalni, mert a vitaminok tobbsege a hejban van.

ha nem visz ra a lelek, akkor csak probald ki, hogy egyetlen egy kis krumplit nem hamozol meg, majd ugy megkostolod.

Egyebkent kulfoldon nepszeru snack a ropogos, sult krumplihej:)

[link]

2021. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:
Hát mindenképpen elhessintem az ellenérzésemet és kipróbálom akkor valami szép kruplival. Nem gondoltam, hogy ilyen sokan úgymond normálisnak tekintik a krumplihéjat. Azt meg végképp nem tudtam, hogy van ilyen étel, hogy ropogós krumplihéja.
2021. ápr. 15. 21:04
 17/55 anonim ***** válasza:
30%
A héja érintkezik a termőfölddel. Minden kosz, vegyszer, bogártermék rajta van, magába szívja. Én biztosan nem enném meg, ha fontos az egészségem.
2021. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
88%

17.... szerinted a vegyszer megáll a héjánál? 😂😂😂


Amúgy lebomlanak, ezert van minden szer esetében ÉVÜ.

2021. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
77%
A málnát is meghámozod? 😁😁😁 azon is járkálnak bogarak...
2021. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
38%
#18 A héj adja a határréteget a zöldség és a termőföld között. Nyilván az szívja magába a legtöbbet. Éppen ezért javasolt vastagon levágni a héját. Tudom, hogy nem ez a gyakorlat, de hát kinek mit számít az egészsége...
2021. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!