Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ehetőnek tartjátok a krumpli...

Ehetőnek tartjátok a krumpli héját?

Figyelt kérdés
Annyira sok olyan receptet látok amiben nem újkrumpli hanem rendes krumpli van sütve gerezdekben de héjastól. Annyira gusztusos a képen hogy nem igaz de mindig a végén meghámozom, nem visz rá a lélek, hogy a héját otthagyjam és megegyem. Valahogy nekem az él a tudatomban, hogy az nem ehető.
2021. ápr. 15. 16:35
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
34%

"Amúgy lebomlanak, ezert van minden szer esetében ÉVÜ."

Keleti tévhit. Nem bomlanak le. Határérték alá csökken a mértékük maximum. De attól még ugyanúgy ott van. Másfelől, ha trágyázzák a földet, akkor a trágya sem bomlik le évekig, mind ott van a héjában.

2021. ápr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
38%
20... akkor huhogj... 🤣🤣🤣
2021. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
72%
#22 Ezt most nem igazán értem.
2021. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
76%

"akkor a trágya sem bomlik le évekig"

ezt mondd el a trágyának is, nem véletlenül kell hamar beszántani, pár óra alatt a tápanyagok nagyrésze elbomlik ha a földön van hagyva. de rettegj nyugodtan és hámozd le minden zöldség felét :)

2021. ápr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
70%

Amihez hámozni kell a krumplit hámozom, amihez nem pl. héjában sült krumplik, ott nem, de a héját nem eszem meg azon egyszerű oknál fogva, mert nem szeretem.

A sárga és fehérrépát minden esetben hámozom, mert az olyan levesben amiben egyben vagy hasábokban van főzve, ott akárhogy van megmosva, a "ráncokban" bebarnul és olyan mintha koszos lenne és nem gusztusos. Kipróbáltam ugyanis!

A karalábét és a zellergumót eszembe nem jutna, hogy ne hámozzam.

A répák héja sem vész nálunk kárba, mert a kutya kajájába bele van főzve, de írta valaki az alaplét, az is nagyon jó ötlet.

2021. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
85%

#21: szerintem te levegőt se vegyél, mert tele van káros anyagokkal! :_DDD


Na most komolyan..... Havonta 1x valaki megeszi két darab krumpli héját... Majd pont attól fog megmérgeződni...

:-D

2021. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
68%
#24: Jogos! :-D
2021. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
71%

Természetesen ehetőnek tartom, sőt, sokkal finomabb, ha héjastól van sütve, főzve a krumpli.


Pont hogy azzal teszel az egészségedért, hogy amit csak nem muszáj, ne hámozz!

Hallottál már a jótékony mikrobákról, baktériumokról, gombákról? Tudod, ami a bélrendszerünkben él, 100 billió mikroorganizmus!!!


Ha sosem viszel be semmivel utánpótlást, szerinted megfelelően fog működni a bélrendszered? A bélflóránk állapota hűen tükrözi egészségünk állapotát, az immunrendszerünk 70-80 %-a tulajdonképpen a beleink.

2021. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező nyugodtan megeheted, a héjába sült krumpli isteni finom. Előtte persze jó alaposan mosd meg, de nem lesz bajod tőle
2021. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
46%

#26 Való igaz, a levegő is tele van káros anyagokkal, ezt hívják légszennyezettségnek. Ez ellen én, egymagam nem tudok tenni, így nem igazán jó az összehasonlítás. A krumpli héját le tudom hámozni, de a levegőből nem tudom eltávolítani a szennyező anyagokat.


"ezt mondd el a trágyának is, nem véletlenül kell hamar beszántani, pár óra alatt a tápanyagok nagyrésze elbomlik ha a földön van hagyva."


Itt valami tévedés van uram! Én arról beszéltem, hogy a beforgatott trágya a földben közvetetten beivódik a növény gyökérzetébe. Ez akárhogyan nézzük, nem túl gusztusos, de még fertőző is lehet akár, ha valamilyen vírus is volt a trágyában. A héj mindezt megfogja, nem engedi be mögé, de magában a héjában benne van. Én most nem a műtrágyáról beszélek, hanem a rendes állati végtermékről.


"Havonta 1x valaki megeszi két darab krumpli héját... Majd pont attól fog megmérgeződni..."


Ilyet sem állítottam. Hosszú távon viszont igenis felhalmozódhatnak a káros anyagok a szervezetben. Ha már ott van a héj, amitől egy mozdulattal meg lehet szabadulni és ezerszer többet teszek így a szervezetemért, akkor miért ne vágnám le? Lustaság? Jah, kérem.

2021. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!