Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalatotok szerint a...

Tapasztalatotok szerint a fagyasztóból kivett élesztő ugyanúgy teszi a dolgát, mint a friss?

Figyelt kérdés
Nekem az az érzésem, hogy nem. Nem nagyon fut fel. Lehet, hogy az élesztőgombák nem élik túl a fagyasztást?

2021. máj. 4. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel szokott futni csak nem lehet morzsolni mint a frisset,mancsos.
2021. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy keleszt, csak biztosabban müködik, nem fordul elö, hogy nem hatásos.


DE!

Egyrészt ha fagyosan kezded felfuttatni, akkor értelemszerüen lassabban meg, mintha szobahömérsékletü lenne.

Másrészt tényleg nem fut fel olyan látványosan, mint a fagyasztás elött, de a tésztát ugyanúgy megkeleszti.

Az élesztögombáknak a fagy nem árt, legfeljebb a túl nagy meleg, ha forró folyadékot öntesz rá, attól pusztulhatnak csak el.


Jó 25 éve nem használok mást, csak lefagyasztott élesztöt, eddig minden egyes alkalommal gyönyörüen megkelta tészta.

2021. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tölt pár hónapnál többet a fagyasztóban, akkor nekem jó szokott lenni.

Meg kell várni amíg teljesen kiolvad. Meg mintha egy árnyalatnyival lassabban futna fel, de ebben nem vagyok biztos.

2021. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
egyébként az élesztőben valamilyen élő dolgok vannak, nem? szóval hogy bírják a mélyhűtős fagyasztást és utána ugyanúgy teszik a dolgukat? csak kíváncsiság
2021. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, eddig még mindig rendesen megkelt vele minden tésztám. Nem szoktam egyszerre egy egész kockát használni semmihez, porciózva fagyasztom, így simán ki is olvad, mire minden hozzávalót előkészítek és nekiállok dagasztani.
2021. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es: az élesztő gombákból áll, a fagyasztás nem árt nekik, felolvasztás után ugyanúgy tudnak szaporodni.
2021. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam csinálni hogy kiveszem a fagyóból az élesztőt. Mevárom még szobahőmérsékletűre felmelegszik és úgy szoktam vele dolgozni. Rögtön fagyóból kivett élesztővel sose dolgozom. Remélem tudtam segiteni.
2021. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, viszont én alapból nem szoktam felfuttatni az élesztőt. A fagyasztósat viszont midnig, hogy lássam hogy működik e. Eddig sosem volt gond, csak elővigyázatosság
2021. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!