Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Üdv.2 hete nem vacsizom....

Üdv.2 hete nem vacsizom. Minden mást ugyanúgy csinálok. Hasonló tapasztalatok? Ötletek?

Figyelt kérdés
Reggeli, tízórai, ebéd (leves+második), max. Még könnyű uzsi. Ezeket nap mint nap kb. délután 15:00-ig elfogyasztom, aztán már nem eszem semmit másnap reggeliig, csak mentes vizet iszom. Most már elkezdtem érezni, hogy kisebb a hasam, történt változás. Kitartok, mert kíváncsi vagyok 2 hónap elteltére is. Hasonló tapasztalatok?

2015. máj. 13. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Feltéve hogy reggel 7-kor reggelizel, 16 órán keresztül éhezteted a szervezetedet. Aztán meg majd csodálkozol, hogy elkezd tartalékolni, és az a kevés is amit megeszel, le fog rakódni rád.

Lehet hogy a hasad kisebb, de csak azért mert üres.

2015. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont máshogy csinálom, de ha Neked ez így OK, akkor az időszakos böjtöléssel igazán nincs baj s ki ezt hagyja ki, ki azt. Én speciel csak délután eszem. Sokat olvastam róla, a vacsora és a reggeli között pedig világéletemben szerettem nagy távolságot hagyni, szörnyen ellenkezik a testem, ha 12-16 óra sem telik el. Úgyhogy én tudom, hogy ez így tökéletes számomra, a Te esetedről nem tudok nyilatkozni. De a testünk nem esik pánikba, csak mert nem kap 16-23 órán át ételt, viszont napi rendszerességgel rendesen eszünk :D Az anyagcsere se lassul be, ahhoz tartós éhezés kell.

Úgyhogy ha Neked így jó és eleget, bár nem túl sokat s megfelelőt eszel a nap folyamán, akkor nem kell aggódnod.

2015. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én mindig megéhezem estére, egyelőre úgy vagyok vele, hogy eszem este is, valami inzulinbarát dolgot általában. Zsír, husi, zöldségek.. hát, hasonlóan mint más étkezésekkor. Bár én mostanában többet szénhidrátozom, de ez fogyás célja mellett nem követendő példa (én meg nyilván nem akarok fogyni)
2015. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmi ertelme. Ha amugy bezabalsz, vagy egeszsegtelenul etkezel, vagy csak siman tul sok kaloriat viszel be, akkor nem fogsz fogyni. Peldaul egy tabla Milka csoki 500 kaloria, pont annyi, amennyi az ebedem volt ma. Szoval ha nem vacsorazol, de helyette megettel egy tabla Milkat, ugyanott vagy, mintha vacsoraztal volna, csak annyi a kulonbseg, hogy hasznos tapanyagok helyett szemetet vittel be. Emellett nem hiszem el, hogy nem ehezel meg estere. Az ehseg mindig jelzes a tested reszerol, hogy enni kene. Ha nem eszel, abbol mindenfele problemaid lehetnek, pl lelassul az anyagcsered es ez lassitja vagy megallitja a fogyast is. Ha ehelyett ugy etkeznel, hogy a nap vegere kaloria deficited legyen, annak meg ertelme is lenne.
2015. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 AnnaKiraly válasza:
48%
én is csináltam már ezt! lehet vele fogyni, csak a baj ott van, hogy ezt hosszú távon nem lehetséges tartani, mert nem bírod ki! Ez olyan, hogy ha egy kifejezett alkalomra akarsz mondjuk 3-4 kilót leadni, akkor 1-2 hétig érdemes ezt nyomni, hosszú távon úgyis csak visszajön a jojo miatt sajnos:(
2015. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Intermittent fastinget nem lehet hosszútávon tartani, mert az ember mondjuk 100-120 évig él (ez a hosszabb élet) és utána meghal. Tehát ha egész életében időszakos böjt szerint eszik valaki, az még rövidtávnak tekinthető, hosszabban az élethossz határa miatt nem lehet tartani, bár ez evidens :)
2015. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6: Ez tetszett :)


Nem lehet sommásan kijelenteni, hogy nem fogja bírni valaki egy életen át a mindössze 16 órás böjtös szakaszokat. Ez sokunknak egész rövid idő. Nekem pont az kiborító és tarthatatlan, ha túl kicsi a szünet. Jó, a túl hosszú is baj, de 16-19 óra nekem ideális. Ha majd nem lesz kellemes, abbahagyom, de ezt nehéz elképzelni, nagyon jólesik. Természetesen álltam rá, erőltetés nélkül, de van, aki erőlteti, megszokja és úgy marad sok-sok évre.

Bizonyára van, akinek ez durva kényszer lenne és nem bírná. Ez étrendfüggő is.

De van, akinek így nagyon jó.

Az evési ablakot pedig mindenki oda teszi, ahova neki jó.

2015. máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A reggelim általában zabkása (7:00), a tízóraim valamilyen kenyérféle!!!és idényzöldség (zsemle,kenyér,péksütemény), az ebéd is hasonlóan tápláló és bőséges (leves,második,desszert,saláta). Úgy gondolom a mennyiséggel és minőséggel nincs gond,de gondoljatok csak bele, ha még vacsiznék is akármit is, az már így is jó sok kalória/nap. (Tudom hogy sok, főleg ülőmunka mellett, még akkor is ha minden este mozgok.És ha mozog -elfoglalt- az ember esténként, mire hazaér este 11 órakor már nem biztos hogy érdemes bármit is ennie.Ezért így könnyen "elfeledkezem" az éhezésemről, pedig nagyon jelez a hasam.) Nem mondanám böjtnek,és hosszú távon igen is jót tesz, fogyást eredményez, összeszűkül kissé a gyomor. Régen az emberek/asszonyok egyházi böjtjeik során péntekenként nem ettek semmit, csak vizet ittak. (pl.nagyanyám így élte le az életét,mégis élt vagy 86 évet)
2015. máj. 14. 09:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Sztem speciel azzal nincs gond, hogy valaki nem éhes és nem eszik éjjel 11-kor.


Azon viszont mindig csodálkozom, amikor valaki tolja be a zabot, péksütiket ugyan úgy mint a leghízottabb ember, de közben fogy.


De így nincsen amúgy tápanyaghiány? Most egy zabban vagy kenyérben semmi hasznos tápanyag nincs (jó, minimális fehérje igen) de tömény szénhidrátok. Vitaminok, ásványi anyagok? Ezek felszívódását elvileg még gátolják is.


Na persze, ha valaki jól és egészségesen érzi magát akkor egye azt amivel így érzi magát!

2015. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A zabkását természetesen vízzel, kis fahéjjal, kis mézzel készítem minden reggel. A péksütemény természetesen teljes örlésű, és valamilyen bőséges idényzöldséggel fogyasztom. (Épp most az uborka,paradicsom,zöldhagyma,retek a menő nálam!) Az ebédem is valamilyen zöldségleves, a második sem zsírban tocsogó pizza,hanem minőségi változatos főzelék,zöldségek,húsok...stb. Az anyagcserém rendszeres, nem lassult le, és sokkal jobban ébredem, már alig várom a reggelit.
2015. máj. 14. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!