Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket készíthetek...

Gallits Gábor CsabaPalple kérdése:

Milyen ételeket készíthetek el magamnak krumpliból,ha csak a krumpli van,olaj,só és kenyér,kés meg főzőlap?

Figyelt kérdés
Én eddig csak felvágtam a krumplit és a szeleteket olaj használatával felmelegített én és megettem,mert elsőként chips-et szerettem volna készíteni magamnak,de sajnos nem sikerült,de nem akarom feladni a krumplis ételek elkészítését és van még tészták és tészta szósz és tojás.

2021. máj. 8. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
HAjában sült/főtt krumpli, paprikáskrumpli (nem kell bele sem szalonna, sem virsli, anélkül is jó), krumplistészta, tojásos krumpli
2021. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Öreganyám meg szokta főzni a krumplit, aztán felszelve egy kenyérre tette. Kicsit megsózva gyerekkori kedvencem volt.
2021. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Liszt van? Krumplilángos!
2021. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Főtt krumpli, sült krumli, krumplis tészta szósszal...
2021. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Krumpligratin


Ez ugyan időigényes, de finom. A krumplit nagyon vékonyra szeleteled, vagy pl uborkagyalun legyalulod. Fűszeres vizet forralsz -so, bors, vagy leveskocka. Egy hőálló edénybe leteszel egy réteg krumplit, majd locsolsz rá egy picit a fűszeres forró vízből. Még egy réteg krumpli, víz, krumpli, stb amig el nem fogy a krumpli. Kb 3/4 órát, egy órát kell sütni, majd lefedni valamivel, ami passzol a formába és nehéz súlyt tenni rá. Egy éjszakára hűtőbe tenni a sulyokkal együtt. Másnap kiborítani a formabol, felszeletelni, mint egy sütit, és a szeleteket sütőlapra fektetni. Megkened vajjal vagy olajjal es pirosra sütöd a sütőben. Ha akarsz, tehetsz rá sajtot is.

2021. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Rongyos lángos, csak víz, só és liszt kell hozzá és kevés olaj a serpenyő aljára sütés közben

De ha nincs liszted akkor ez is és a krumplis lángos is kilőve

Én egy jó sült krumplit csinálnék.

2021. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell túlbonyolítani. Sima sültkrumpli.
2021. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,majd lehet megpróbálom mindegyiket,kivéve persze azokat,amelyekhez liszt kell, de azért megnéznem hátha találok valahol lisztet,a sült krumplihoz elég olaj a serpenyőbe és ízesítésnek kevés só,ugye?
2021. máj. 14. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!