Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kifelejtettem az almás pite...

Kifelejtettem az almás pite tésztájából a margarint.... Betehetem így is a sütőbe?

Figyelt kérdés

Siettem tegnap este, mert jöttek vendégeim. Végül, nem tettem be a sütőbe, mert elment az idő.

Kifelejtettem a tésztából a margarint, de ez csak azután jutott eszembe, miután már összegyúrtam, és fél órát pihentettem a hűtőben.



2021. máj. 23. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Most egy tésztagombócod van? Szerintem gyúrd vele a margarint most és aztán újra pihenteted. Ha össze van már állítva a sütemény, hát... Ha nagyon nincs időd, próbáld meg megsütni, valószínűleg ehető lesz, de eléggé más. Ha van, akkor szétszedheted, belegyúrhatod a margarint, meg persze fog keveredni bele a töltelékből, ragacsosabb lehet, akkor gyúrj bele egy kis plusz lisztet. Pihentetés, összeállítás, sütés. Addig kiszedett tölteléket tartsd hűtőben, mivel liszttel szennyezett az alma, így már meg tud buggyanni.
2021. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még csak a tésztagombóc van, igen!

Azt csinálom akkor, hogy szétszedem, belekeverem a margarint.

2021. máj. 23. 18:12
 3/15 anonim ***** válasza:
vaj nincs?
2021. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
#3, nekem nem finomabb annyival vajjal, amennyivel drágább. És nem gondolom, hogy bármi baj lenne a margarinnal.
2021. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Belekevertem a vajat. Holnap megsütöm a sütit.
2021. máj. 23. 23:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Hogy állt össze a tészta margarin/vaj nélkül?
2021. máj. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Zsiradék nélkül kemény, gumis tésztát kaptál volna. Jól tetted, hogy belegyúrtad!
2021. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Összeállt, csak túl kemény volt a tészta - ahogy a 7 - es válaszoló is írta.

A margarint belegyúrtam, és tökéletes lett a süti!😊

2021. máj. 24. 21:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Tehát előbb vajjal gyúrtad össze, beletört a kezed, erre toltál hozzá margarint és jó lett?


Le volt mérve minden összetevő súlya-térfogata, vagy csak úgy saccolgattál és evőkanállal méregettél? Mert akkor itt csúszott el a dolog már eleve.

2021. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem. Vajat se kevertem bele! Netről csináltam, és pontosan lemértem minden összetevőt!

A margarint kifelejtettem, és csak másnap gyúrtam a tésztába.

2021. máj. 24. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!