Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen serpenyő alkalmas...

Milyen serpenyő alkalmas zöldségek, húsok párolására?

Figyelt kérdés
Megpirítottam a zöldséget, majd felöntöttem vízzel és hagytam párolódni. Tesco márkájú teflon bevonatú serpenyővel próbálkoztam, de néhány használat után már kopni kezdett a teflon bevonat. Valami minőségi márka, például a Tefal serpenyő jobban bírja? Vagy annak is lekopik a teflon bevonata a párolástól? Inkább párolóserpenyőt kell venni erre a célra?

2021. máj. 26. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
A teflon nem a párolástól, hanem a pirítástól megy tönkre!
2021. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vagy inkább attól, hogy fém eszközökkel kaparásztál benne!
2021. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Volt már több márkájú teflonos serpenyőm, soha nem kezdett még kopni a bevonat... Nem nyúlkálsz benne véletlenül fém eszközökkel?
2021. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De igen, egyszer-kétszer megesett már, de alig ért hozzá a kanál serpenyőhöz, vigyáztam hogy ne karcolja meg. A kopás nem akkor keletkezett. Az közvetlenül zöldség párolás után jelent meg. Nem olyan volt, hogy egy darab teflon bevonat levált, hanem a serpenyő oldalának egyik része (2-3 cm-es rész) enyhén szürkés színű lett.
2021. máj. 26. 14:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Gőzölt a zöldség a vízben, utána már olyan volt a serpenyő.
2021. máj. 26. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Aminek van teteje is ... parolashoz fedo kell! :)
2021. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoltál arra, hogy veszel egy rozsdamentes acél serpenyőt?

És nem gúnyosan kérdem :) Tudom, sokan félnek tőle, de valójában hosszú távon jobban megéri, mert tartósabb és nem olyan kényes.

2021. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom, akkor inkább már wok. Utánaolvastam és a wok tökéletes pirításhoz és pároláshoz. De azért köszi a tippet!
2021. máj. 28. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!