Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jön egy csaj hozzám és a...

Jön egy csaj hozzám és a kedvence a lecsó. Hogy kell lecsót csinálni?

Figyelt kérdés
szóval kérlek segitsetek
2010. aug. 24. 17:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ha szereti az ilyen fajtát akkor ezt tudom ajánlani [link]
2010. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 ameoland válasza:
2010. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Főzzetek együtt, legalább segít közben.
2010. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
De édes vagy... Az együtt főzés tényleg jó ötlet. Én tejfölösen szeretem.
2010. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bogyiszlói paprikát nehogy kifelejtsétek belőle...,úgy az igazi egy lecsó,ha enyhén csipős!!Én is megosztok egy receptet:


"Roma lecsó (Lacsaú)



Hozzávalók:

20 dkg húsos szalonna, 3-4 nagy fej hagyma, 2 kg zöldpaprika, 40 dkg paradicsom, 2-3 szem krumpli, 2-3 ek. pirospaprika, 2-3 csöves erős paprika, só.


A paprikákat karikákra vágom, a paradicsomokat négyfelé-hatfelé vágom, a krumplit meghámozom és felkarikázom (ez kellőképpen sűríti a lecsót). A szalonnákat kiolvasztom, majd aranysárgára pirítom rajta az apró kockára vágott hagymát. Megszórom az édes pirospaprikával, majd ráteszem a paprikát és a paradicsomot, illetve a krumplit. Sózom és lefedve puhára párolom. Ízlés szerint erős paprikával ízesítem. Vakarccsal, vagy puha kenyérrel tálalom."

2010. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

" Én tejfölösen szeretem."


Boooáááá....

2010. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Utolsó,hány éves vagy, 8?
2010. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem...,3:D
2010. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lecsóba nem kell tejföl,nem is passzol a belevalókhoz. Csípősre csak akkor csináld,ha a vendéged is így szereti. Nem mindenki szereti a csípős ételeket!

Karikára vágott vöröshagymát zsíron megdinsztelek,teszek rá zöldpaprikát,szeletelt paradicsomot,karikára vágott füstölt kolbászt, sózom,és ha megpárolódott, akkor vagy így tálalalom, vagy teszek hozzá rizst, vagy bele tojást.

2010. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Na meséld már el nekem,hogy melyik hozzávalóhoz nem illik a tejföl? Mert még a tejfölös szalonnás sztrapacskához a cukor az ok,de ez egy magyaros étel, a magyaros ételekhez meg nagyon jól passzol a tejföl. Gasztrozseni...
2010. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!