Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ízlés kérdése, de ti mennyi...

Ízlés kérdése, de ti mennyi sót tesztek töltött káposztába?

Figyelt kérdés
Tudom a jó háziasszony már nem méreget, de abszolút kezdő vagyok töltött káposztában. Fél kiló húshoz és fél bogre rizshez 3 teáskanál (!) sót tettem. Fasírtba is ennyit szoktam, az jó ízes szokott lenni, ezt is megkóstoltam nyersen, sós volt. Főzés utan viszont gyakorlatilag íztelen hús ízű volt, nagy nagy csalódás, pedig nem estek szét a káposzták. Gondolkodtam hogy a duplajat rakom, de mi van ha az sem eleg? A 3 tk meg sem erzodott főzés utan. Nem akarok megint 2 napig iztelen kaposztan nyammogni. 😀 Ötletek?

2021. jún. 2. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem lehet válaszolni. Nálam attól is függ milyen káposztába töltöm, hogy paradicsomosan csinálom-e..stb..most így a fél kg darálthúst magam elé képzelve kb 4-5 teáskanál sót( nem púpos) raknék hozzá így alapból szerintem, de a feltekert káposztát és a mártást/folyadékot is szoktam fűszerezni.
2021. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt attól is függ, hol veszed a sót. Van olyan só, hogy a fél zacskót belerakod akkor sincs íze. A másik, hogy miért nyammogtál rajta? Miért nem sóztad meg utólag? Akár a tányérban, akár a melegítés során.
2021. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megsóztam nyilván utána is, de akkor sem olyan volt. De nem is ez volt a kérdés. :D

Nyersen sós volt, tehát egyértelműen csak kevés volt az a 3 kiskanál, ha így kifőtt, vagy felszívta. Konkréten semmi íze nem volt. Gondoltam hátha esetleg volt még valakinek ilyen problémája, és azóta esetleg kanállal méri bele a sót. :)

2021. jún. 2. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Talan ha legkozelebb raksz melle fustolt valamit (sonka-szalonna-kolbasz) ... izesebb lesz.
2021. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt benne kolbász is. :D A lé maga is sós volt. Nem is értem.
2021. jún. 2. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Covid teszted negativ? :) ... tudod az izerzekeles.
2021. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ízlés szerint.
2021. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy sikerül...
2021. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!