Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált, autentikus vörös...

Bevált, autentikus vörös lencse dahl recept?

Figyelt kérdés
Amiket eddig találtam, és kipróbáltam, azok nem nagyon hasonlítottak arra a klassz ízvilágra, amit egyszer egy pakisztáni fickó kifőzdéjében ettem. :( Ilyen kvázi magyaros stílusú lencsefőzelék volt mind. (Szeretem amúgy a hagyományos lencsefőzeléket is, de most dahlt ennék.)
2021. jún. 6. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

1 közepes fej vöröshagyma

1 gerezd fokhagyma

1 ek olívaolaj

1 teáskanál só

0.5 csipet fekete bors

2 teáskanál curry por

2 kávéskanál kurkuma

1 teáskanál gyömbérpor

0.5 teáskanál őrölt fűszerkömény

2 db babérlevél

250 g vöröslencse

750 ml víz

1 ek kókuszkrém


A hagymát és fokhagymát apróra vágom, majd az olívaolajon elkezdem megpirítani.

Ha a hagyma már üveges, akkor a babérlevél kivételével hozzáadom az összes fűszert, és kicsit megpirítom, hogy az aromák felszabaduljanak.

A vöröslencsét átmosom, majd a babérlevéllel együtt hozzáadom a fűszeres alaphoz, felöntöm vízzel, és lassú tűzön 20 perc alatt puhára főzöm.

Tálalás előtt vedd ki a babérlevelet, majd keverd bele a kókuszkrémet.

2021. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én erre esküszöm. Olajmentes is, így sokkal egészségesebb. Én barnarizzsel készítem. Néha vörösbabbal és/vagy kukoricával dobom fel.

[link]

2021. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es, nekem, ha 5-6 percig főzöm a vöröslencsét, püré lesz belőle. Ha 20 percig, akkor kb krémlevest kapok, ennek ilyennek kell lennie?

(Nem kötözködésből kérdezem, hanem tényleg érdekel, 20 percig kell főzni, hogy teljesen szétfőjön?)

2021. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3!

Igen, ennek szét kell főnie, ettől lesz jó puha és krémes állaga, nyugodtan mehet az a 20 perc :)

2021. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
OK, köszi, legközelebb kipróbálom :)
2021. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, én imádom :)
2021. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!