Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Könnyen elkészíthető, elrontha...

Könnyen elkészíthető, elronthatatlan sütireceptet keresek (édeset, sósat egyaránt). Fontos szempont az is, hogy könnyen szállítható legyen. Írnátok nekem ilyen recepteket?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 10:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Valaki írta a kakaós lepényt...ami lényegében brownie.Én imádom (L)

De tudok egy isteni finomat...én most vettem ki a sütőből:D

Zabpelyhes keksz.

Hozzávalók:

10dkg zabpehely

10dkg (tk.)liszt(vagy tehetsz bele zabkorpát,szárított búzacsírát is)

1tojás

3kanál kakaópor

1 kanál édesítő/cukor

10dkg vaj

picike tej


Egy nagyobb tálban összekevered a megolvasztott vajat,a tojást és a cukrot/édesítőt.Ha kakaósan akarod akkor hozzákevered a kakaót.De lehet fahéjjal is,sőt kihagyhatod belőle mert simán is finom.

Egy másik tálban a többihozzávalót is összekevered a tej kivételével.Aztán bele öntöd a másiktálba ezt az egyveleget.Ha nem elég ragacsos akkor tehetsz hozzá egy kevés tejet.Golyókat formálsz belőle és kivajazott tepsibe teszed.Én úgy is szoktam hogy ilyen rudacskát csinálok belőle,és azt fel lehet majd szeletelni.Szóval ez után olyan 25-30 percig sütöd.Ha nem akarod hogy kekszes legyen akkor 15-20 perc elég neki.:)

Nagyon fincsi,és sokáig eláll ha lezárod dobozba.Ja és ez a mennyiség olyan 2tepsire elég:)

2010. aug. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Kókuszgolyót mi úgy szoktuk,hogy mielőtt golyót készítünk belőle tesszünk rá magozott meggybefőttet és úgy csinálunk golyót.
2010. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!