Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kínai szezámmagos csirke...

A kínai szezámmagos csirke mitől lesz olyan amilyen?

Figyelt kérdés
Valószínűleg sokan jártatok már úgy (velem együtt), hogy az a bizonyos kínai szezámmagos pirított csirke nem úgy sikerült otthon, mint a kínaiban. Tudom, hogy azt az eredményt, ami az éttermekben is van, szinte lehetelen elérni, viszont amit itthon csinálok, az ízre egész hasonló, sőt, nagyon finom, csak ez a ragacsos-ropogós állaga nincs meg a bundának és a szósznak sem.😞 A szósz annyira folyós, hogy eláztatja a bundát is, de a kínaiak ezt hogy oldják meg? Már gondolkodtam azon is, hogy lehet, hogy miután belemártom a szezámmagos szószba a húst még sütőbe kéne dobni pár percre és úgy talán ropogós-ragacsos lesz, de ha valaki tudja ennek a titkát, akkor szívesen fogadnám!

#kínai #Szezámmagoscsirke #Piritottcsirke
2021. jún. 22. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Nekünk ez a recept nagyon bejött egyenesen megőrülök érte

Annyi a titok kisütöd a sok husit vársz 1 picit kb (1-2 perc) külön tálba megvan a máz és szúrd fel a husit 1 fogpiszkára úgy mártsd bele és nem fog tocsogni tőle

2021. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont ezt a receptet néztem én is, de itt ragacsos lesz a máz? Csak mert itt sem csinál utána semmit vele, csak belemártja és kész😊
2021. jún. 22. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Méz helyett szerintem cukrot haszálnak, így spórolnak vele, valszeg jobban meg is köt rajta és ragacsosabb lesz.Gázon lehet kicsit rotyogtatni, hogy sűrűbb legyen a szósz.

Ropogósságra láttam olyan technikát, hogy félúton kiszedte a csirkét, hagyta állni kicsit, majd vissza az olajba és készre sütötte.

Amúgy keményítő, mint a videóban is, fontos része egy csomó ilyen kínai receptnek.Tésztáknál is használják, hogy a szósz rajta maradjon egy bevonat formájában.

2021. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
A máznál figyelni kell, hogy elég sürü legyen, sokszor maga aketchup elvizesíti.
2021. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Nekem ez a recept jött be:


[link]

2021. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül az utolsó válaszolóra hallgattam, és valóban nagyon finom lett!😊 Bár a mázba én tettem szójaszószt is😇
2021. jún. 22. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!