Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Erjedés gátlás?

Erjedés gátlás?

Figyelt kérdés
Takarmány kukoricát fogok főzni, horgászati célból. Miután megfőztem, kiszoktam szedni egy száraz vödörbe, esetleg öntök hozzá vizet, de semmi mást. Azonban így is nyilván valóan pár nap után elkezd erjedni, hiába van fedője a vödörnek és viszonylag hűvös helyen tárolva (garázs). Az lenne a kérdésem hogy mivel, milyen anyaggal lehetne ezt az erjedést meggátolni? Gondoltam a sóra hogy esetleg az jó lenne. Milyen megoldás létezik erre még?

2021. jún. 22. 16:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy nem baj ha megerjed, mert azt is szeretik a halak, azonban ez ahol én szoktam horgászni, nem nagyon vált be, a sima főzött "natúr" kukorica jobban tetszett a halaknak.
2021. jún. 22. 16:15
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, hogy bármi gátolja-e az erjedést. Az nem opció, hogy mindig kis adagot főzöl csak meg? Esetleg főzés után lefagyasztod?
2021. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

A só az valóba gátolja az erjedést, de önmagában nem elég. Ha nem akarsz büdös kukoricát, akkor két lehetőséged van. Lefagyasztod vagy fermentálod. A fermentálás valójában egy erjesztési folyamat csak a végeredmény nem büdös és sokáig eltartható.

Esetleg van egy harmadik megoldás, de azt még nem próbáltam. Valamire kiterítve kiszárítod a szemeket és utána száraz hűvös helyen tárolod.

A mostani kánikulában ez gyorsan menne. A horgászat előtt beáztatod és használod.

2021. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
A mélyhütés a legjobb. Megfözöd, lemorzsolod, megszáritod a felületét, tálcán elteritve lefagyasztod, több kisebb zacskoban mélyhütve tárolod. Amikor kell kiveszed a hütöböl és megvacsorázod, vagy a halaknak adod.
2021. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A lefagyasztást ki fogom próbálni.
2021. jún. 22. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!