Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Balatonon már 800-1.000...

A Balatonon már 800-1.000 Ft-nál kezdődik egy lángos. Mennyiből jön ki ez otthon?

Figyelt kérdés
Aki szokott otthon lángost sütni, talán ki tudja egy lángosra is kalkulálni a db. árat.

2021. jún. 27. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem érdemes összehasonlítani az árakat :)


Hiába kerül otthon mondjuk 50 Ft-ba a sajtos-tejfölös, de nem számoltál bele bérleti díjat, alkalmazottat, profitot, 27% ÁFÁT!


De kb. sztem olyan 2-30 Ft-ból már kijöhet egy natúr lángos / db.

2021. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ott fizetni kell a bérleti díjat, a dolgozó bérét, tb és járulékokat. Ezek mellett még bevételnek is kell lennie.


Itthoni lángos sosem olyan finom mint a balcsis

2021. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 qkker1 ***** válasza:
47%
Nem unod még? Naponta írod ki a hasonló kérdéseket!
2021. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nekem 5000ftbol jött ki egy lángos így számomra a balatoni lángosok szentek mert veszteségessen az emberekért csináljak nem a haszonert
2021. jún. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Kila liszt, élesztő, tej, krumpli (mert én burgonyást sütök), víz-gáz satubbi, bőven ezres felett van.

És valahogy egyszerre nincs igény a családban fejenként 2-nél több lángosra. Tehát nem éri meg itthon sütni, +rohadt meleg a konyhában, +a liter olaj, amiben sütöm, ugye. Így valahogy azért mégse éri meg annyira.

ÉS!

Az itthoni lángos ITTHON van, a balatoni meg ott a parton. Van ám különbség.

2021. jún. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Túl hamar elküldtem az előzőt (#5)

...ja igen, a "mais-mais bitte" -ről ne is beszéljünk. Én legutoljára 8 (NYOLC) forintért ettem főtt kukoricát a Balatonnál -és akkor nem értettem a szüleimet, miért sajnálják rá a pénzt.

Ma már értem őket, és talán azonosulni is tudnék velük -de úgy vagyok vele, hogy beleszámítom ezeket a költségeket, nem mondhatom azt a gyerekeimnek, hogy nem. Még azon az áron is megveszem nekik, ha kérik, hogy én nem veszem meg magamnak a kedvenc hekkemet vagy fogasomat.

2021. jún. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Eleve 500 ft egy liter olaj! Ennél keveyebben nem lehet otthon lángist sütni. Akkor se ha egy db-ot sütsz. Tehat nem 20 ft egy langos!
2021. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Otthon sem tudod 100-150-200 Ft alatt kihozni, mert nem csak az alapanyagokat kell számolni, hanem a felhasznált energiát is.


Emellett a lángossütönek bérelnie kell a helyet, fizetni a dolgozókat, a könyvelöt, a szállítási költségeket, adót, meg még rengeteg egyénb költsége van.

A 800 Ft-os darabárból neki esetleg 100-200 Ft haszna van, nem több.

2021. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem, miért írja ki újra, mikor pár napja minden infót megkapott.....



Hamburger is van öccázé meg otezerért is....

2021. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Azert mert bealltal a bufesorba es sorra kerultel, nem kotelezo rendelned is ha soknak gondolod az arat. Kilepsz a sorrbol es majd megveszi a langost a mogotted varakozo.
2021. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!