Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket szoktatok...

Milyen ételeket szoktatok legtöbbször főzni?

Figyelt kérdés
Sokszor már fogalmam nincs mit főzzek, ezért vagyok kíváncsi arra, hogy ti általában miket szoktatok főzni! 😊
2021. jún. 29. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdésed a gyakoriságról szól (ahogy eredetileg), akkor nyáron lecsót, télen valamilyen formában káposztát.

De ezzel nem hiszem, hogy okosabb lettél, viszont a neten millió hétköznapi menüsor van, évszakokra és pénztárcákra bontva. Onnan nyerhetsz ötleteket.

2021. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Inkább azt kérdezd mint mások,ma mit főztetek.

Erre a kérdésre a legtöbben talán azt írják hogy:

Pörkölt

Rántott

Rakott

Főzelék

2021. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Csirke, rizs.
2021. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit a legtöbbször főzök :húsleves, gulyásleves, borsoleves, paradicsomleves, rántott hús, gomba, pörkölt nokedlivel, sült hús franciasalátával, bolognai, fasírt krumpli főzelékkel
2021. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
91%
Nálunk áltában: spagetti, tészta, töltött káposzta van. Ja meg zöldség és húsleves, de paradicsom leves is elég gyakran, meg brokkoli krémleves is.
2021. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt egy hónapban a meleg miatt kevesebb húst ettünk, leírok pár példát hogy miket főztem.

saláta, amit felturbóztam egy kis paradicsommal, sajttal, sonkával és barackkal.

sült hús gombamártással

csirkeszárny káposztasalátával

citromos tészta

hamburger

focaccia

lazac krumplival és joghurtos öntettel

tortilla

csicseriborsófasirt

gnocchi

sült krumpli többféleképpen

rakott krumpli

pisztráng grillezett zöldséggel

spárgás kókusztejes tészta


Hirtelen ennyi jutott eszembe, illetve sütni is nagyon szeretek :)

2021. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Káposztás kajákat nyáron tuti nem fogok többet főzni. Kint maradt fél órára, mert meleg volt még a lábas, és megbuggyant a 10L főzelék 🥴

Általában valamilyen pörköltet, rántott húst, rizses vagy tarhonyás húst, krumpli köretet sült hússal, fokhagymás sült tarját, zöldséges levest, paprikáskrumplit, krumplistésztát, spagettit, kenyérlángost, lencse vagy sárgaborsófőzeléket fasírttal vagy pörkölttel, gulyáslevest készítek.

2021. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Altalaban teszta, tejszines vagy paradicsomos zoldseges feltettel, kuszkusz zoldsegekkel, csirkevel, husszeletek sutoben zoldsegekkel, rizzsel... Ezek a leggyakoribbak.

A kuszkusz a kedvenc koretem, mert kb 5 perc alatt kesz van, es zoldsegekkel elkeverve nagyon finom. Szojaszoszt szoktam neha hozzaonteni, ha epp olyan zoldsegeket hasznalok.

Most igy nyaron szivesen salatazom, imadom a feta sajtot, azzal + tojast fozok bele, nagyon laktato.

2021. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Én nagyon sokféle konyhát szeretek, leírom az elmúlt időszakot, hátha ad pár ötletet.

- mexikói taco. Házi tortillát csináltam, lassúfőző-edényben (slow cooker) készítettem el a marhahúst - előző este bepácoltam egy darab marhát, aznap 8-9 órát rotyogott a slow cookerben, utána villával szétszedtem. Mellé csináltam guacamole-t és pico de gallo-t.

- lengyel pirog. A tacoból megmaradt húst pirog tölteléknek használtam ill. csináltam mellé egy adag krumplis-túrósat is. Még így is maradt némi tésztám, szóval csináltam egy adag édes túrós töltelékest is, desszertnek tökéletes. Pepecselős, de nagy adagot lehet egyszerre csinálni, könnyű, finom és nagyon jól fagyasztható, a hűtőben is eláll 2-3 napig, ilyenkor csak meg kell pirítani és kész is.

- Zöldséges-csirkés ragu rizzsel. Ezúttal répát, cukkinit és brokkolit használtam hozzá, de egy csomó fajta zöldséggel finom.

- köfte fasírt sáfrányos rizzsel és vegyes salátával. Én fél adag darált marhát és fél adag darált bárányt használtam hozzá, de csak marhával vagy marha-sertés kombinációval is finom.

- spanyol paella tengeri herkenyűkkel

- grilleztünk a kertben hétvégén, az kb. csak hús volt hússal, még másnap is tele voltunk utána és csak hideget ettünk

- gombás-csirkés rizottó három fajta gombából

- zöldséges lasagne (cukkini, spenót, gomba, tejszínes-feta sajtos szószban)

- ázsiai zöldséges sült rizs vagy tészta wokban, ehhez egy csomó féle zöldséget lehet kombinálni ill. előző napról megmaradt húst is bele lehet aprítani

- rakott brokkoli, rakott krumpli

- házi hamburger vagy pizza

- szárított paradicsomos, tejfölös csirkemell rizzsel

- "fishcake" - tört krumplit összegyúrtam sütőben elősütött halfilé darabokkal, pertrezselyemmel, sóval, borssal, tojással és zsemlemorzsával és az ebből készült fasírtokat megsütöttem a sütőben. Mellé salátát szoktunk enni.

- különféle tésztaételek - csak a fantáziád szab határt annak, hogy mi kerül bele

2021. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Huslevest ... minden heten ... most is mindjart neki allok :)


4 kilo marhahus, egy 'tonna' zoldseg ... meg egy bazinagy fazek. Nalunk igy keszul a kutyakaja :))) En is eszem belole ... a vilag legjobb kajaja foleg ebben a mennyisegben ... eszmeletlen izorgia :) Mondjuk a kutya megeszi 3 nap alatt az egeszet.

2021. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!