Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki megdobna egy egyszerű...

Valaki megdobna egy egyszerű süti recepttel?

Figyelt kérdés
Lesz családi összejövetel holnap, és illene vinnem valamit de utolsó pillanatig halasztgattam, most meg már alig van időm. Muffinra gondoltam de az tök csöves😂

2021. jún. 29. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Soesjes neven fut nálunk Hollandiában. Kepviselofank tésztát csinálsz, pici halmokban sütöd meg, aztán tejszínhabbal megtöltöd. Egyszerű, gyors, fini
2021. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 PetheD ***** válasza:
81%

Olajban sült párnácska


Hozzávalók: 50 dkg liszt, 2 ek cukor, kevés só, d dl tej, 1 csomag sütőpor, olaj a kisütéshez.


A hozzávalókat összegyúrjuk, a tésztát kinyújtjuk és derelyevágóval négyzet vagy kör alakú darabokat vágunk ki, és forró olajban kisütjük. Még forrón fahéjas cukorban vagy vanillincukorban jól megforgatjuk. Gyümölcsízzel tálaljuk, pl. a kör alakú sütemény közepére teszünk lekvárt. Melegen és hidegen is fogyasztható. Az olaj kellően forró legyen, mert a tészta a hideg olajban szétfolyik!


Finom sajtos (kb. 1/4 óra alatt elkészíthető)


Hozzávalók: 20 dkg liszt, 10 dkg reszelt sajt, 15 dkg margarin, 3 kanál tejföl, tojás a kenéshez, ízlés szerint só.


A sajtból egy kicsit félreteszünk, a hozzávalókat összegyúrjuk, a tésztát vékonyra kinyújtjuk, villával megszurkáljuk, sütőlemezre (tepsibe) tesszük, kockára vágjuk, a tetejét tojással megkenjük, a félretett sajttal megszórjuk,. Rövid ideig sütjük, inkább csak szárítjuk.

2021. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 PetheD ***** válasza:
81%
Bocsánat, az első receptbe 4 dl tej kell.
2021. jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zahorján Hanna válasza:

2 bögre finomliszt (3 dl-es bögre, nálam a fele mix C - dr. Schar, fele hajdina liszt)

1 csomag sütőpor

120 g mák (egész)

1 bögre cukor

3 dl napraforgó olaj

3 dl tej

3 db tojás

1 csipet só

2 ek porcukor (a tetejére)



Előmelegítjük a sütőt.

Átszitáljuk a lisztet, hozzáadjuk a sütőport, a mákot, a cukrot, az olajat, a tejet, a tojást és a csipet sót, jól elkeverjük (én kézi mixert használtam).

Sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük, és készre sütjük (tűpróbát végzünk).

Tálalás előtt meghintjük porcukorral.


De tapasztalatom szerint tegyünk bele meggyet is vagy együk pudingal, sodóval mert amugy száraz.

2022. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!