Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Külföldi ( német) rokonnak...

Külföldi ( német) rokonnak mit foznetek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 15. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Kérdés, hogy ő mit szeretne enni?

Magyarosan, vagy azt várja, hogy "németül" főzz neki?


Amivel nem lőhetsz mellé (ha nem vegetáriánus) az a húsleves tányérhússal, valami szósszal és krumplival, rántott hús krumplipürével, natúrszelet vagy hal majonézes krumplivak, vagy hagymás krumplisalátával...ezek internacionális kaják, Európában mindenütt fellelhetőek valamilyen formában.

2021. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Rothadó Narancs ***** válasza:
100%

Bakonyi betyárleves

Hortobágyi húsos palacsinta

2021. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Gulyást általában szeretik a külföldiek, csak ne használj erős paprikat
2021. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Roppant egyszeru - kerdezd meg a vendeget, hogy mit szeretne enni. Ha valami magyarosat, akkor csinalhatsz nagy klasszikusokat: husleves, paprikascsirke, gulyas, birkaporkolt, palacsinta ... stb.
2021. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Ami rengeteg németnek tetszik, az a rakott krumpli, de hagyományosan, sajt nélkül, csak krumpli-tojás-kolbász tejföllel átsütve.

Az 1-es álatal javasoltakat én nem fözném, azt ugyanúgy eheti otthon is, ezzel nem járatnám le magam.

De minden esetben kérdezz rá, mielött bármit is tervezel, hogy esznek-e húst, vagy egyéb állati terméket, mert Németországban nagyon sok a vegetáriánus/vegán, nekik nem adhatsz húst vagy egyéb állati élelmiszert.

2021. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
5: semmivel sem több a vegetariánusok aránya, mint más országokban...
2021. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Borsos tokányt főztem tört krumplival, unokanővéremnek az echte német férje úgy falta, hogy öröm volt nézni, kétszer is szedett.
2021. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
ha nem vegetáriånos akkor egy gulyas levest.
2021. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

6-os: én régóta élek Németországban és ezért tudom, hogy igen sokan vegák/vegánok.

Lehet, hogy statisztikailag nincsenek többen, mint MO-on, de ha a kérdezö vendégei azok, akkor nem fogják megenni a húsos ételeket.

2021. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Melyik barom az, aki mindenkit lepontoz?
2021. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!