Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kókuszgolyót és keksztekercset...

Kókuszgolyót és keksztekercset háztartási kekszen kívül miből lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, és itt sajnos nem lehet kapni a hagyományos háztartási kekszet, darált kekszet meg annyira se.

Másból is lehet csinálni kókuszgolyót? Rémlik, hogy mikor gyerek voltam, a nagynéném a sütik szélét is beletette. Sajnos őt már nem tudom megkérdezni. :(

Pacsmagolni, kísérletezni most nem állnék neki. Elsősorban bevált receptek érdekelnek. Köszönöm!



2021. júl. 21. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen más keksz jó hozzá, vajas keksz, zabkeksz. Sőt lehet a töltött kekszet is szétszedni (hit keksz, oreo) és a keksz részét használni.
2021. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Linzer/pitetésztából szerintem ugyanolyan finom lesz, ha nem jobb.


Tészta:


40 dkg liszt

25 dkg hideg vaj

10 dkg porcukor

2 nagyobb ek tejföl

2 db tojás sárgája

fél csomag sütőpor

1 db citrom reszelt héja


Ez alapján csinálom a pitét. Összekeverem a száraz hozzávalókat, belemorzsolom a vajat, aztán beleteszem a nedveseket is. Kicsit hűtőbe teszem, hogy könnyen nyújtható legyen. Szép aranyszínűre sütöm. Simán kisütheted egy lapként, utána összemorzsolod.

2021. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ott is háztartási keksz, ahol laksz, csak többnyire ilyen:


[link]



Esetleg vajas keksz

[link]

2021. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenütt lehet kapni sima teakekszet, az a magyar haztartasi keksz. Daralni meg le tudod magad is otthon. Ha nincs daráló, akkor lereszeled, vagy összetöröd sodrófával.
2021. júl. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevert süti maradékból és zabpehelylisztből csináltam már,jó lett. A kekszet én általában ledarált zabpehellyel helyettesítem allergia miatt, szinte mindenben működik.

De bármilyen keksz is jó, ahogy már írták.

2021. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
A nagyon elvetemultek fott krumplibol csinaljak, mondjuk meg nem probaltam es nem is tervezem😀
2021. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen más keksz is jó hozzá vagy piskótát ha sütsz annak a szélét ledarálod, a baba piskóta is jó bele darálva
2021. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!