Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fogtok főzni sütni karácso...

Mit fogtok főzni sütni karácsonykor és főleg mikor?

Figyelt kérdés
23-án? 24-én?
2008. dec. 10. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

mi a kedvesemmel sütni nem fogunk, azt az anyukáink elintézik (diós, mákos, gesztenyés bejgli, mézeskalács stb.)


Kifejezetten főzni sem szoktunk, hanem a karácsonyi vacsi sokféle "büfé kajából" áll, mint tatárbifsztek, sonkatekercs, sajttekercs, különféle majonézes saláták, svédgomba meg ilyenek. Lesz egy kis sülthusi is, mert 21-én az anyóséknál disznóvágás lesz.

A kaják elkészítése az 23-án este és 24-én lesz, mert mi 22-23 még dolgozunk.

2008. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 24-én van a nagy sütés főzés.


Szent estére vacsorára mindig hal van: halászlé, s valami sült hal burgonyával.


Emellett elkészítjük a többi fogást is másnapra:

Francia saláta, póráhagyma saláta, ami mellé sonkát, szárazkolbászt kínálunk.

Töltött káposzta.

Pulyka vagy kacsa húsból pecsenye, rizs.


Sütemény:

Rigó Jancsi, Gesztenye kocka.

2008. dec. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Mivel mi meg mindig dolgozunk 24-25-26-én is, ezért nálunk soha nincs karácsonyozás. Kimondott ünnepi kaja sincs. Este 7 körül örülök, ha hazaérek és összeütök valami gyors vacsorát a családnak. A fát meg már feldiszitettem. Tavaly az étteremből rendeltünk kb. 10 db töltött káposztát és az volt a menü.
2008. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nalunk azert van karacsonyozas:)

en, ugy csinalom hogy elotte nap megsutom a sutiket,23 an! kekszes puding, banantorta,mezes kremes,kokusz kocka

meg a salatat is megcsinalom a krumpli tojas salatat,meg a fasirtot, es akkor 24 en meg a huslevest, toltott kaposztat,birka porkolt krumplival,sajjtal sonkaval toltott pulykamellet!

2008. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi főként 23-án főzünk: egy hatalmas adag szárma lesz, ami ugye felmelegítve a legjobb... A halat nem szeretjük, így az nem lesz.

Süti lesz méteres kalács, diós- és mákos bejgli, Mirinda szelet, zserbó.

2008. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 21. beigli, 23. halászlé alapja, töltött káposzta, ezt Anyum csinálja, és késő este, zerbó 23., húsleves, pogácsa 24. délelőtt. Tálalás előtt készül el a halászlé közvetlen. Pár nappal előtte is elkészítheted, annak nem árt ha fagyasztóba kerül, sőt!
2008. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!