Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy főztök lencsefőzeléket?

Hogy főztök lencsefőzeléket?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megnéztem pár receptet, mind máshogy írja. Valahol ír mustárt is, valahol nem, ugyanez van a tejföllel is...


2021. aug. 27. 15:35
1 2
 1/18 anonim válasza:
11%

Totál egyszerűen. Énféle:

Vízbe a lencsét, 1db hagyma apróra vágva, fokhagymagranulátum, picike majoranna, pertezsejem, delikát, berántom. Kész.


Mostohaanyámé ecetes. Szörnyűséges.


Az enyém isteni! Lidl-s lencsét ajánlom. Vajpuha!

2021. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mustár tejföl babérlevél akkor nem is kell?
2021. aug. 27. 16:03
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Én a legegyszerűbb módon. Beáztatom a lencsét pár órára. A fazékban felteszem főni. Kis fej hagymát felkockázok, bele a fazékba, a lencsével együtt. Sózom, teszek bele egy-két babérlevelet. Amikor már puha, sima rántás, hőkiegyenlítés után beleöntöm, fél kávéskanálnyi őrölt pirospaprika. Pár percig tovább kevergetem, hogy elmenjen a rántás íze. Feltétnek füstölt, külön főzött vastagabb és jó húsos oldalassal tálalom. Se mustár, se tejföl. Ez az én verzióm, mások tesznek bele tejfölt, és/vagy mustárt. De mi így szeretjük. Próbáld ki, szerintem nem fogsz csalódni, mert a lencsének amúgy is van egy karakán íze.
2021. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Folyt.: hüle vagyok, mert lefelejtettem: Egy teáskanálnyi ecetet (attól függ, mekkora mennyiség) a főzés háromnegyed részénél beleteszek, de jól kiforralom, így nem érződik a tömény ecet.
2021. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Este beáztatom. Reggel leöntöm róla a levet, meg is mosom és felengedem vízzel. Ég másik kis edénybe rakok egy hagymát, kókuszolajon üvegesre pirítom. Ha kész, akkor beleöntöm a lencsébe és legalább 1 órát közepes lángon főzöm. Fűszernek teszek bele sót, borsot, kis szerecsendiót, jó sok fokhagymát. Ha megpuhult merek ki belőle egy kis tálba, abba pedig belerakok egy fél doboz teljfölt. Összekutyulom és folyamatos kevergetés mellett felfőzöm és elkeverem. Nálunk csak ennyi.

De ahány ház... :)

2021. aug. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Es a rántás hogy készül nálatok? Bocsi, de arról is 10000 féle változat van a neten, én meg jól bevált tippeket szeretnék ☺️
2021. aug. 27. 17:17
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Én nem áztatott a lencsét, mert így is félóra alatt megvan.


Dinsztelek 1 fej apróra vágott vöröshagymát, ráteszem a megmosott lencsét. Ha van füstölt levem, akkor azzal engedem fel, ha nincs, akkor sima vízzel. Nyomok bele fokhagymát, sózom és teszek bele babérlevelet,(szalonnabőrt, darabka füstölt száraz kolbászt, ha van otthon, de elhagyható) és puhára főzöm. Tejföllel-liszttel behabarom, ízesítem pici ecettel, némi cukorral és kész.

2021. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
Lencse, szó, egészbors, babérlevél, egy kis fej vöröshagyma, 2-3 gerezd fokhagyma. Puhára főzöm, és rántás megy bele, amibe rakok mustárt.
2021. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Én mint a 7-es.
2021. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Ecet azert kell bele mert akkor ne fo szet a lencse.


Mustart akkor szoktak belerakni ha fustolthus levevel keszul ... a tejfol pedig enyhit a sossagan (ha tul sosra sikerult a fustolt le).


Majoranna es baberlevel mehet bele (mindenkinek izlese szerint) ... en egy keves szerecsen diot is szoktam belereszelni es neha meg borokabogyot is teszek bele.

2021. aug. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!