Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért kell a lencsefőzelékbe...

Miért kell a lencsefőzelékbe ecet?

Figyelt kérdés
Gondolom nem olyan fontos, tehát ha egy recept írja, hogy tegyünk bele, de én ki hagyom, attól még ugyan olyan jó lesz?!
2019. dec. 29. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés dolga, ízletesebb lesz tőle, én bizonyos főzelékekbe gyakran teszek, de csak a főzés végén, vagy csak a saját adagomba tálaláskor. Szerintem a lencse jellegtelenebb íze elbír egy kis ecetet.
2019. dec. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
mert finom
2019. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Én az ecet szagátol onstant behányok....

Sose tettem bele ecetet és zabáljuk :D

2019. dec. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy csinálod, ahogy akarod és ahogy nektek ízlik!

Semmilyen törvény nem írja elő, hogy tegyél bele ecetet, ha nem szereted. Aki szereti, majd a tányérján tesz bele.

Az eredeti receptben van ecet(vagy mustár) és egy leheletnyi cukor, speciel mi úgy szeretjük.

2019. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ízesítés. Ugyanúgy, mint a fűszerek. Sokan szeretik, de nyugodtan el is hagyhatod. Kissé más íze lesz ecettel, mint nélküle.
2019. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ízlés kérdése. ha savanykásan szeretitek citromlé is mehet bele helyette de ki is hagyhatod
2020. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem eszemben sincs ecetet és mustárt tenni bele. Illetve habarást sem használok, de paprikás rántáshoz kis tejszínt teszek.
2022. dec. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha főzéskor, már az elején teszel bele egy kis ecetet, akkor a lencse hamarabb megpuhul, és (szerintem) finomabb is. A főzés alatt elveszíti az ecetszagát, és hisztis és az ecettől hányós sógornőm is azt mondja róla, hogy "ugye megmondtam, hogy ecet nélkül is finom? Ez például isteni jó" - és van benne 3 evőkanálnyi ecet :D:D:D


De mindenkinek van bevált módszere a főzéshez, szóval mindenki csinálja úgy, ahogy jó és bevált neki. Boldog új évet, akár ecettel, akár anélkül!

2022. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!