Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Változik-e az étel íze ha...

Változik-e az étel íze ha sütés vagy főzés elött nem teszem vízbe a húst, hogy kiázzon belőle a maradék vér?

Figyelt kérdés
A sült oldalas vagy a húsleves íze más lesz?

#húsleves, oldalas,
2021. szept. 11. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beáztatni, fölösleges,

vért már nem tartalmaz.Nem vàltozik az íze max megmoshatod egy kicsit.

2021. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene egyáltalán kiáztatni a húst???? Ilyen hülyeséget még soha nem hallottam!
2021. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Átmosod ennyi.Nem kell áztatni mert semmi értelme
2021. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 qkker1 ***** válasza:
100%
Sokkal jobb íze lesz ha nem áztatod ki.
2021. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A hús piros színét nem a benne lévő vér okozza - mivel ilyen már nincs benne. A szövetekben található mioglobintól lesz piros. Ez az anyag festi vörösre az esetlegesen még szivárgó sejtnedveket is - az se vér.


Teljesen értelmetlen áztatni emiatt. Öblítsd le hideg vízzel, hogy az esetlegese szennyeződéseket vagy csontszilánkokat lemosd, itasd le a vizet kicsit egy tiszta konyharuhával vagy konyhai papírtörlővel, és kész, kezdheted a feldolgozást.

2021. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Változik, lesz íze
2021. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ne áztasd ki, mert elmegy az íze. Csak öblíteni kell. Ha pl. véres részletek vannak, inak, akkor azt kivágom és leöblítem
2021. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megmosni sem szoktam a húst, és még élek. Amúgy ilyen hülye kérdést sem láttam még itt.
2021. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!