Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1 kg készen vett,zacskós...

1 kg készen vett,zacskós tortellinihez mennyi besamel mártást csináljak?

Figyelt kérdés

Hány dl-nyit?És mennyi tejből?Meg hány deka vajból és lisztből?Mert a wiki úgy kezdi az elkészítésénél hogy "Egy lábosban 100g vajat melegítünk és hozzáadunk 100g lisztet." Jó,de 10 deka vaj meg 10 deka liszt az vajon végül mennyi mártást fog kiadni?Szerintem keveset,nem?


Amúgy szerintem 1 kiló tortellinihez úgy kb. fél liternyi mártás kellene,ezt kb. jól érzem nem?



2021. szept. 14. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fél liter elég hozzá a 10 dkg liszt sok.Abból lesz egy liter is főleg ha dobsz bele egy kis sajtot.Két evőkanálnyi elég lehet.
2021. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a vaj az maradhat akkor 10 deka?
2021. szept. 14. 20:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is sok,Ha kicsit spórolni szeretnél jó az olaj is.
2021. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok,én olyan besamelt akarok csinálni ahogy az a nagykönyvben meg van írva.
2021. szept. 14. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek besamell a tortellinihez? 😳
2021. szept. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár az 5.-nek teljesen igaza van… ha a kérdező besamelt szeretne, én 4-5 dkg vajat javasolnék. Ahány deka vaj, annyi csapott evőkanál liszt (akár rétesliszt), és annyi deci tej, plusz fehérbors és szerecsendió.
2021. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

El nem tudom képzelni milyen lehet egy sűrű vaj és liszt keverék tésztával…

Inkább egy könnyű szósz kellene

2021. szept. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#5: minek minek... mert szegény megboldogult édesanyám is mindig azt csinált hozzá,és ezért én így szerettem meg.És ezért most is majd azt az ízélményt akarom visszaidézni amilyen az ő tortellinije volt,tehát: osános zacskós tortellini+besamel.(Egyébként igen,tudom,hogy sok más szósszal is nagyon finom,szoktam is más szószokkal is fogyasztani.)
2021. szept. 15. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!