Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire váltható ki joghurtta...

Mennyire váltható ki joghurttal a tejföl?

Figyelt kérdés
A minap véletlenül tejföl helyett joghurtot vettem. 2 db 330 G-ost. A héten tejfölös csirkét, és túrós tésztát terveztem főzni, mik a tapasztalatok, mennyire lehet joghurtot használni tejföl helyett ilyen jellegű kajáknál? Köszi a választ!

2021. szept. 28. 10:45
 1/8 anonim válasza:
95%
Hát nem igazán helyettesíti.
2021. szept. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Totál más íze lesz.
2021. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mansour ***** válasza:
91%
A joghurt hígabb, savanyúbb és kevésbé zsíros, mint a tejföl. Ízlés dolga, hogy valaki valamilyen ételt inkább tejföllel, vagy inkább joghurttal szeret. Csirkét én például gyakrabban készítek joghurttal, mint tejföllel. Csak akkor másként kell ízesíteni. A hagyományos paprikás csirke tejföllel jó, de mondjuk egy currys csirke inkább joghurttal. A hagyományos túrós tészta sem igazán jó joghurttal, főleg ha szalonnával készíted, de mondjuk egy édes túrós tészta már jó lehet, csak több cukrot kell hozzátenni, mint a tejfölöshöz.
2021. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
A joghurtos csirke épp jó lehet, bár köze sem lesz ízben a tejfölöshöz. A turostesztahoz nagyon nem jó.
2021. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oh :( Elszomorító, de köszönöm a válaszaitokat! Akkor megeszem reggelire zabpehellyel :D
2021. szept. 28. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Én pl. nagyon szeretem a joghurtos tésztát... Kis fokhagymát reszelek a joghurtba, így teszem a tésztára. Összekeverem. A túrót, ha teszek hozzá (nem mindig), a tetejére morzsolom. Nagyon finom.

Tejfölös habarással készült leveseket simán kiváltom joghurttal. Kicsit savanykásabb, igaz, de mi amúgy is szoktunk egy kis ecetet még beletenni pl. a tejfölös zöldbab vagy krumplilevesbe.

Szóval, szerintem pl. főzd ki a tésztát, és egy kis mennyiséget kóstolj meg joghurttal. Ha ízlik, jó, ha nem, akkor a többit edd tejföllel.

2021. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

A zsírtartalmon van a hangsúly.

A joghurtnak nagyon maximum 3 %, míg a normál tejfölnek legalább 20 %.


Különben meg más mindkettő.

A nyers tejet, ha állni hagyod szobahőn, akkor a tetejére feljön a tejszín. Ez enyhén édes ízű, magas zsírtartalmú. Ezt leszeded, felverheted habbá.

A következő réteg lesz a tejföl Enyhén savanykás, alacsonyabb zsírtartalommal.

Az alatta levő réteg lesz a joghurt, főleg, ha rásegítenek még joghurtkultúrával.

2021. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a fel!
2021. szept. 28. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!