Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem kapható már sűrített...

Miért nem kapható már sűrített tej? Mivel helyettesítitek?

Figyelt kérdés

Pár hete itt is volt egy kérdés, hogy egy csaj tubusos sűrített tejet keresett, és nem talált. Többen írták neki (én is), hogy hát kéne legyen mindenhol, hol melyik márka stb.

Most szembejött egy cukrász blogger oldalán, hogy hát nem tudja megcsinálni az adott sütiket, variálnia kell rajta, mert nem kapható sűrített tej, kivonták a forgalomból.

Most rákerestem neten, és tényleg úgy tűnik, hogy ez van, se tesco, se kifli.hu, se más házhozszállítós, mindenhol azt írja, hogy nem kapható termék.


Majd körbenézek boltokban is még, de mit gondoltok? Ha egy márkánál tűnne el, akkor oké, ők nem gyártják többet, na de hogy márkától függetlenül teljesen eltűnjön a sűrített tej a polcokról??


Mit gondoltok, mi lehet az oka?



2021. okt. 25. 12:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, a Corvin cbaban van rengeteg fajta: tubusos, üveges is, ahogy anyukámék Nógrád megyei kisboltjában is kapható, sparban is lehet venni általában, és az aldiban is van, ami itt van a közelünkben.


Ettől függetlenül elhiszem hogy van ahol nincs, valószínűleg azért mert nem olyan nagy rá a kereslet, már nem használják az emberek és néhol indokolatlanul drága is amúgy, ahhoz képest hogy tej meg cukor.

Lehet készíteni házilag, 5 dl tej, 15 dkg cukor, addig főzöd (nem forralod, csak épp hogy gyöngyözzön) amíg felére el nem fő és be nem sűrűsödik. Legalábbis mamám anno így csinálta, igaz főtt vagy 2 órát de mit számít az 😃

2021. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
82%

Én szoktam készíteni, nem boltban veszem, de amúgy szokott lenni boltban is. Tubus is és üveges is.


Szerintem a bolt ahol nézte a beszállítója nem a legjobb, vagy épp akkor nem volt raktáron.

2021. okt. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
83%
Mindenhol látom én is, és veszem is. Azt hogy kivonják, nem is hallottam.
2021. okt. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
90%

Bár boltban már rég néztem, 2-es vagyok. De ez egy olyan termék aminek kell lennie, egyszerűbb csekkolni a NÉBIH oldalán. Bizonyos márkájú termékeket is szoktak levetetni a polcról, ha laboratóriumi vizsgálat során kiderül, hogy szennyezett, vagy pl. volt olyan kőrősi 700grammos sajt amibe meg üveg darabka volt. Érdemes a NÉBIH oldalát nézni időnként,hogy milyen termék milyen lejáratú.


Szerintem ha bevonták a forgalomból, akkor azt a márka típusút vonták be, és a bolt tulaja attól a cégtől vett olyan márkájú terméket.

2021. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
85%
Ja 1-es is írta, hogy házilag is lehet készíteni. Amúgy olcsóbb is.
2021. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
37%
Házilag hogyan lehet?
2021. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
78%
Aldiban mindig van.
2021. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
87%

A házi csak magas zsírtartalmú tejjel működik jól.

Én is hallottam, hogy bevonták, elég hülyeségnek tartom

2021. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
97%
Coopban mindig van tubusos.
2021. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
92%

Itt és a másik kérdésnél sokan két terméket kevernek.

Ugyanis a kérdező a sűrű, tubusos verzióra gondol mindkét esetben. Amit ha kinyomsz, egyben marad, olyan, mint a majonéz, csíkot lehet vele rajzolni.


Írjátok itt az Aldit, hogy lehet kapni. Igen, de az folyékony állagú, nem véletlenül üvegben is van! Az nem is hasonlít a tubusos verzióra. Az egy rendkívül magas zsírtartalmú tej tulajdonképpen.


Az összetételük is tök más.

Az üveges, folyékony verzió csupán tejből áll, ami 7,5 %os zsírtartalmú.


Ezzel szemben a sűrített tej összetevői a következők:

Cukor (43%), Tejpermeátum sűrítmény, Zsíros tejpor (15,5%), Sovány tejpor (6,5%).

2021. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!