Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A "heavy cream" az tulajdonkép...

A "heavy cream" az tulajdonképpen a sűrített tej?

Figyelt kérdés
Egy angol receptből szeretnék sütit csinálni..csak valahogy nem bírok rájönni, hogy ez mit jelent... :)
2015. okt. 1. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Habtejszín, nem sürített tej!
2015. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A heavy cream nem sűrített tej és nem is habtejszín (30% zsírtartalom), hanem minimum 36-40%-os zsírtartalmú készítmény. A zsírtartalmából adódóan stabilabb, keményebb hab keletkezik, és az étel is jobban sűrűsödik tőle. Az íze is tömörebb, intenzívebb. Étele válogatja, hogy melyikhez mi a jobb.


Nem összetévesztendő viszont a double creammel, aminek 48% körüli zsírtartalma van.

2015. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Zsíros tejszín. Mondjuk én nem szoktam 20%-nál zsírosabb tejszínt találni sosem (ilyenkor mindig szentségelek fél órát, hogy ebben az országban miért ilyen fos a választék, mivel sokat főzök angol/amerikai receptekből), de őszintén szólva eddig sosem volt gond, ha heavy cream helyett 20%-os tejszínt használtam.
2015. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Tejszín, de azt csak olyan tejből fogsz találni ami az orrod előtt a tehénből jött ki. Azaz házitejből, de ott is tényleg csak amit előtted fejtek, mert lefölözik ám!


Bótban ilyet nem fogsz találni itthon, maximum a 30%-osat lehet, használd azt. Itthon fos a választék, még rohadt drágán se árulják. Minek is, ha kicsivel kevesebbért a jóval szemetebbet is el tudják adni.

2021. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!