Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem kapható már sűrített...

Miért nem kapható már sűrített tej? Mivel helyettesítitek?

Figyelt kérdés

Pár hete itt is volt egy kérdés, hogy egy csaj tubusos sűrített tejet keresett, és nem talált. Többen írták neki (én is), hogy hát kéne legyen mindenhol, hol melyik márka stb.

Most szembejött egy cukrász blogger oldalán, hogy hát nem tudja megcsinálni az adott sütiket, variálnia kell rajta, mert nem kapható sűrített tej, kivonták a forgalomból.

Most rákerestem neten, és tényleg úgy tűnik, hogy ez van, se tesco, se kifli.hu, se más házhozszállítós, mindenhol azt írja, hogy nem kapható termék.


Majd körbenézek boltokban is még, de mit gondoltok? Ha egy márkánál tűnne el, akkor oké, ők nem gyártják többet, na de hogy márkától függetlenül teljesen eltűnjön a sűrített tej a polcokról??


Mit gondoltok, mi lehet az oka?



2021. okt. 25. 12:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 A kérdező kommentje:
Kedves 39-es, te vagy az, aki keveri itt a dolgokat, ahogy az utánad következő kommentből is látszik, mások tudták értelmezni a kérdést. 🤷‍♀️
2021. okt. 27. 17:21
 42/80 anonim ***** válasza:
17%
Nem, nem keverem. A "sűrített tej" és a "cukrozott sűrített tej" nem ugyanaz!
2021. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
79%
Menj már oda vagy 10 ismerősödhöz, és kérdezd meg, hogy szerintük mit értünk sűrített tej alatt. Meg fogsz lepődni, hogy te vagy a fura. És akkor kedves voltam a jelzővel.
2021. okt. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
66%

Megszűnt az a cukrozott sűrített tej amit a Mizo gyártott mindenféle márkanév alatt.

[link]


"Kedves Vásárlóink!

Ezúton is tájékoztatjuk önöket, hogy a Mizo cukrozott sűrített tej termékünk megszűnt.

Megértésüket köszönjük!"


Ahogy írták többen is, a cukrozott sűrített tej és a sűrített tej valóban két külön termék. A legtöbben hibásan használják, ahogy a kérdező is, de nem szabad összekeverni. Ahogy vaj és a margarin sem ugyanaz. A kolbász és a szalámi sem, de a kakaó és a csokoládé sem ugyanaz, a kenyér és a kalács sem. A pezsgő és a bor sem. A jégkrém és a fagylalt sem ugyan az.


Egyébként nagyon egyszerű otthon is készíteni, itt egy csomó leírás, válaszd ki amelyik szimpatikus és készítzs annyit amennyire szükséged van.

[link]

2021. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 fanyar ***** válasza:
39%

Mennyi hülye van.Nem értik az alapkérdést cukrozott sűrített tejet keres.

Mafyarországon a Csornai Sole-Mizo gyártotta mind a Spar Budgetest ,mimd a Penny Sissy márkanevűt.

A cég kiírta megszűnt a Mizo cukrozott sűrített tej gyártása

Indoklás ott nincs

Ezzel a hol lehet kapni kérdést zárjuk le sehol

Létezik cukrozatlan sűrített tej azt annak a cukrásznak ki a száját tátotta ajánlom mert az van

Szerintem nincs EU szabályzás mögötte annak ki erre gyanakodott figyelmébe ajánlom a hisztériákat mik meg történtek de rémhírként ehaltak

Akácunk és mákunk van így akác mézünk is és mákos-tésztánk is

Sok a hisztiző félrevezető

Hogy miért álltak le a Mizoék?

Tőlük kérdezze meg akit izgat

Engem most épp a kávéba használt sűrített tej bosszant hogy ninc.

Áttértem egyelőre zsíros tejporra

2021. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim válasza:
88%

Auchanba lehet kapni konzerves verziót, ugyanolyan sűrű édes, mint a tubusos csak sokkal több van benne, árbarátabb mint a tubusos verzió, íze állaga ugyanaz.


[link]

2021. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 N.H.Dóra válasza:
88%

Sziasztok!

Rossz hírem van a sűrített tejet keresők számára :(

Boltvezetőként dolgozom és nagy sűrített tej fogyasztó is vagyok, tehát többszörösen is érzékenyen érint a téma. Én sem tudok sehonnan venni/rendelni a termékből. Sole-Mizo úgy tudom megszüntette a gyártását:( hogy az alumínium hiánya, vagy más miatt, nem tudom. Azt viszont tudom, és ez a rossz hír,hogy MINDEGYIK márkát ők gyártották (Aro, Tesco,Sissy...)

Én csak ezzel tudom meginni a kávét, tehát ha elfogy az itthoni készletem, vagy ráállok a főzésére (ami persze biztos,hogy nem lesz ugyan olyan), vagy leszokom a kávéról, akkor pedig rettegni fogok önmagamtól is... :(

Bocs a rossz hírért!

D.

2021. nov. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
59%

"hogy az alumínium hiánya, vagy más miatt, nem tudom"


Öhm, mi köze az aluminiumnak ehhez? Nem kötekedésnek szánom...

2021. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
59%
Én is keresem a sűrített tejet már hetek óta sehol sem találok. Azt a besűrített löttyös üveges tejet hagyjuk, az nem sütibe való.
2021. nov. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 nemkati válasza:
84%

48:

Az alumíniumnak a tubushoz van köze.

2021. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!