Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 15-én lefagyasztottam egy...

15-én lefagyasztottam egy aznap lejáró csirkemellet, most felolvasztottam, de csak a felére volt szükség, a maradékot betehetem a hűtőbe, hogy holnap csináljam meg?

Figyelt kérdés
2021. okt. 27. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%

Én már az aznap lejáró csirkemellet sem fagyasztottam volna le.

Holnapig biztos nem tárolnám a lejárat napján lefagyasztott majd újra kiolvasztott húst, bár én az ilyesmire kényesebb vagyok az átlagnál.

2021. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem, készítsd el ma az egészet. A kész ételt hűtőben tárolhatod még 1-2 napig.

De a kiolvasztott húst már ne tartogasd nyersen még egy napig.

2021. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Semmi bajod nem lesz... Ha tudnád, mi miket meg nem eszünk, és soha, semmi bajunk nincs. A sok lejáratfigyelő miatt van ennyi ételpazarlás. A sok korlátolt azt hiszi, hogy a lejárati dátum azt jelenti, hogy annak másnapján már valószínűleg romlott lesz... Hát rohadtul nem, az azt jelenti, hogy a gyártó/csomagoló addig a napig garantálja, hogy a termék ugyanolyan minőségű, mint az első napon. Ettem már meg több HÓNAPJA lejárt túró rudit, a ketchup a hűtőben 1 éve járt le, múlt héten is ettem belőle, a zöld penészes trappistát körbevágtam és megettem, de sorolhatnám. Soha, mégcsak hasmenés sem volt.
2021. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Vettem én már a lejárattól távoli, mégis büdös csirkecombot a Tescoban és engedtem ki otthon elvileg lejárat után lefagyasztott húst, aminek meg kutyabaja nem volt.

Ezek után nemigen érdekel, hogy mi van ráfirkálva, kizárólag a saját érzékszerveimre hagyatkozom az elbírálásnál.

Te is döntsd el, hogy milyen állapotú az a hús, jó eséllyel ki kell bírnia 1 napot!

2021. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
1-es, azt ugye tudod, hogy az a lejárati dátum szinte semmit sem jelent? Van, hogy már a lejárat előtt 4-5 nappal bűzlik, és van, hogy a ráfirkált lejárati dátum utáni napokban sincsen baja. Az a dátum csak arra jó, hogy a "gyártó" addig vállal felelősséget érte. Ha a 27-én lejáró hús amit vettél, mondjuk 24-én büdös, visszaviheted a boltba, és kérheted a pénzed, vagy a cserét.
2021. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

"A sok korlátolt azt hiszi, hogy a lejárati dátum azt jelenti, hogy annak másnapján már valószínűleg romlott lesz.."


Egy keksz vagy uborka konzerv még oké, de a nyers hús veszélyes üzem.

2021. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
#5: Akkor jó fosást a romlott hústól.
2021. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

"Egy keksz vagy uborka konzerv még oké, de a nyers hús veszélyes üzem."

Perszeeee... Nagymami amikor csirkét vágott, és felporciózta, akkor kihívta a hatósági állatorvost, hogy ugyan írná már rá a darabokra, hogy meddig van a szavatossága, nem? Ugyan már. Volt orra, meg szeme nagymaminak, és a szaga és a látvány, meg a tapintása alapján tudta, hogy jó még, vagy sem. Ha valaki a gyártó minőségmegőrzési időtartam dátumában jobban bízik, mint a saját érzékszerveiben - az meg is érdemli büntetés gyanánt ezt a hozzáállást. És nagyon remélem, hogy a dátum alapján még szavatos - de már megbüdösödött húst nem olyan szamár, hogy elkészítse mégis. Hisz a pecsét alapján jó az még...

Elképesztő, hogy az embereket a józan paraszti észről is, meg a saját érzékszerveik által észlelt valóságról is le lehet szoktatni...

2021. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

8-as

Nagymami nem őrizgette a nyers húst, hanem vagy megfőzte egyben azonnal, vagy pedig söpörte is be a fagyasztóba.

Olyat meg még nagymami sem csinált, hogy az egyszer már kiolvasztott húst tárolja a hűtőben még egy napig - a kérdés ugyanis erre vonatkozik.

2021. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

7-es, igenis van olyan, hogy megveszel mondjuk egy előre csomagolt nyers húst, és egész egyszerűen bent felejted a hűtőben. Nem egyszer jártam már úgy, hogy a csirkemell, vagy a darált sertés 1-2 nappal a ráírt dátum után lett megfőzve, vagy fagyasztva.

Nem mindenki olyan korlátolt, hogy ne vegye észre, ha valóban romlott a hús. Minden esetben megszagolom, 3 nappal a lejárata előtt is. Ha romlott, annak eléggé erős szaga van, és nyilván nem főzi meg az ember....

De látom, te még normálisan értelmezni sem tudod az 5-ös válaszomat.

2021. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!