Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » AEG kombinált gáztűzhelynél...

AEG kombinált gáztűzhelynél hogy lehet elérni, hogy a gázláng erőssége a bekapcsoló gomb elfordításával (lineárisan) arányosan változzon?

Figyelt kérdés
A gázláng erőssége nem -lineárisan- arányos a forgató gomb elfordulásával. Ha a forgató gombot a minimum állásból kb. 10%-nyit elfordítom, a gázláng máris kb. 80%-al erősebb. Ezt az elfodítással arányos gázláng erősséget be lehet valahol állítani?

2021. nov. 3. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyan. Ez az összes sütőnél így van. Kis, közepes és nagy láng, ezek a fokozatok.
2021. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A sütő eleeektromos. A főzőlapok működnek gázzal. itt is ez a helyzet?
2021. nov. 3. 22:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hangsúlyozni akartam. Csak a billentyűzet beteges.
2021. nov. 3. 22:21
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Neked is az a bajod ami nekem, hogy ha letekered kicsire, akkor kicsi, de ha növeled a lángot akkor már a forgatógomb fél állásánál eléri a max méretét a láng és nem nő tovább hiába tekered maxra?


Szóval van kicsi és nagy, meg közte ami tetszik, de az állítási tartománya igen szűköcske. (Gázos sütőnél ez még gázabb feature :) de ott is ugyanez a szitu van.)


Nem tudom, hogy az alacsony gáznyomás, vagy a magasabb gáznyomás okozza-e.

2021. nov. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen van és a legkisebb mozdulatra is változik a láng mérete - szépen, fokozatosan. Beüzemeléskor nem állította a szaki?
2021. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kiszállás, fúvókacserék, beeüzemelés, .... kb. 25-30 000 Ft. lett volna. Szóval kihagytam. Mindenesetre bíztató hír, hogy a feladat megoldása nem lehetetlen. Csak a módszerre kérnék, legalább valami utalást.
2021. nov. 5. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is azt keresem. Itt valami sunyiság van. A tekerőgombok fél állásánál már átmegy a max gáznyomás. Ha tovább nyitjuk akkor sem kap többet. De a minimál-láng viszont megfelelő.

Szóval "működik" papíron minden szép és jó, csak épp nem lehet úgy használni ahogy árulják. A 90 fokos gombfordítás helyett 45 fok a működési tartománya. Fele annyi.


No és emiatt értelmezhetetlen a "pizzasütés" felirat is, mert már annál kb maxigázon megy a zanussi sütő, és emiatt van az, hogy feszt leégeti mindenki a süteményt, mert azt hiszi, hogy levette a lángot, oszt egy nagy túrót. Ugyanúgy maxon megy félállásig, majd onnan exponenciálisan csökken.

2021. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálad kissebb a szo.ás, mert szemmel elég jól lehet azért látni a platnilángot. Nekem csak a sütővel van pont emiatt bajom.
2021. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!