Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lesz a karácsonyi menü?...

Mi lesz a karácsonyi menü? Van olyan étel, amit csak ilyenkor esztek, különlegesnek tartotok?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs, mi legyen az ünnepi menü, szeretnék inspirációt gyűjteni. :D

2021. dec. 5. 07:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek korom óta rántott ponty van majonézes krumplival vagy krumplisalátával, előtte húsleves, és kell hogy legyen mákos és diós bejgli, de azt cukrászdában szoktam venni, van két jó cukrászda, ahonnan beszerzem.

Karácsonykor szoktak sült pulyka- vagy kacsacombot készíteni, krumplival és lila káposztával, töltött káposztát. Ja, és halászlét, de én azt speciel nem szeretem, csak a rántott halat. Általában ezek a magyar karácsonyi ételek.

2021. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Süteménynek püspökkenyeret (gyümölcskenyér) szoktam csinálni, az is karácsonyi tradíció.
2021. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimnel már majdnem évek óta baconbe tekert kacsamaj van szenteste, áfonya vagy szeder martassal. Utána pedig lazac sült . Lazacot pl szinte csak ilyenkor eszünk. 25en általában gyümölccsel töltött pulykamell, húsleves. 26an peidg töltött káposzta.

Mi férjemmel 24en halászlevet ettünk már pár éve , másnap meg mindig valamelyik szülőnel ettünk. Idén baconbe tekert kacsamajat szeretnék en is es lazacot Szenteste. Iden halászlé helyett töltött káposztával próbálkozunk a többi napra.

2021. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

11-es:"Általában ezek a magyar karácsonyi ételek"

A hagyományos magyar étel Szenteste: bableves, mákosguba. A hal csupán 19. sz-i német hatás.

Az advent szigorú böjti időszak volt a katolikusoknál, ami csak az éjféli misével (a Kisjézus megszületésével) ért véget. Húst csak az éjféli miséről való hazatéréskor ettek ismét.

Száz éve viszont már így alakult a karácsonyi menüsor:

Szenteste: aszaltszilvaleves vagy halászlé, rántotthal burgonyasalátával, mézes mákosguba (láthatólag itt megmaradt a böjti hagyomány, hiszen a hal is böjti ételnek számít, így a halászlé már ekkor felváltotta a bablevest).

Nagykarácsony (25-e) ebéd: borleves zsemlyekockával vagy húsleves lúdgége tésztával, gesztenyével töltött pulyka vagy töltött káposzta, diós és mákos bajgli.

Karácsony másnaptya (26-a): gombakrémleves, töltött káposzta, aprósütemények.

Történetileg nézve az aszaltszilvaleves, a töltött káposzta, a mákosguba paraszti hagyománynak számított. A borleves, a rántott ponty városi jövevények. A pulyka angol hatás...

jan. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!