Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell kenyérsütő nélkül...

Hogyan kell kenyérsütő nélkül igazán finom kenyeret-cipót készíteni házilag?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a kenyérsütős kenyereket, de nincs is pénzem ilyen eszközre, szóval hagyományos módszer érdekel.
2010. szept. 6. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
virágcserépben ;)
2010. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod a választ, miért írsz marhaságot? Nagyanyáink idejében még házilag sült a kenyér sok háznál, de nagyimnak már nem jó a memóriája, nem tudom megkérdezni, miért baj, hogy azt jobban szeretem, mint az új műkaját?
2010. szept. 6. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:

nem írtam marhaságot, de mindegy...pukkadj meg, örülhetnél, hogy valaki segíteni akar...


[link] csak egy példa és mellesleg tapasztalat

2010. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és a nagyanyádnak nem gáztűzhelye meg légkeveréses sütője volt, hanem kemencéje
2010. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A virágcserép NEM RECEPT. Köszönöm!
2010. szept. 6. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:

nem is írtad, hogy receptet akarsz...:S


Örülök, hogy segíthettem ...

2010. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A főzés kategóriában vajon mit akarhatok?
2010. szept. 6. 12:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Két deci langyos, cukros vízben megfuttatsz egy fél csomag élesztőt. Hozzáadod fél kiló megsózott finomliszthez, összegyúrod. (Egy kis vizet lehet még hozzáadni.) Kb egy órát keleszted, utána megint összegyúrod, és kenyeret formázol belőle. Sütőpapírral bélelt tepsibe teszed, negyedórát keleszted, megkened vízzel, majd mehet az előmelegített sütőbe. Addig sütöd, amíg kezd barnulni. Nagyon finom, ropogós héjú, igazi kenyérízű kenyér lesz belőle.
2010. szept. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Az előző receptet próbáld megsütni római tálban.

Beáztatod, utolsó 10 perc tető nélkül sütni.

Csak a mázas jó hozzá, mert nem ragad.

A virágcserép nem butaság.

2010. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!