Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a legkönnyebb torta...

Melyik a legkönnyebb torta ezek közül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Tudni kell, hogy életemben csak 2x csináltam tortát, és olyat, amihez megvettem a tortalap piskótát, és vanillia pudingot tettem rá, arra gyümölcsöt, arra zselét.


Szóval elég szűz vagyok torta-témában, és a konyhai praktikákban is:D De a barátomnak lesz 30. szülinapja és meg akarom lepni valami finommal. Direkt nem akarok rendelni, mert jobb szereti a saját készítésű kajákat :)


2015. szept. 19. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
A ludláb vagy a truffel, szerintem.Nekem ezek izlenének a legjobban és könnyebb az elkészitésük is, a karamellel nem vacakolnék.
2015. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Én a lúdlábat javasolnám. A karamellt nagyon könnyű elrontani. A sacher sem épp egy könnyű torta. De ha tényleg olyat akarsz amit könnyű megcsinálni, miért nem egy alap, vajkrémes tortával kezdesz? Hidd el még egy egyszerű piskótát is könnyen el lehet rontani ha nem vagy jártas a sütögetésben.
2015. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha tortát akarsz gyártani, egyszerűbb olyasmivel kezdeni, ami sütés nélküli, vagy csak egy vékony alapot kell sütni hozzá. Például ilyet:


[link]


A piskótalapot nyugodtan sütheted úgy, hogy összekeversz mindent egybe, és teszel bele egy fél zacskó sütőport. Én egy kis tejfölt is szoktam belekeverni (2-3 evőkanál, akkor 1 tojás is elég), finomabb és nem lesz száraz. A krémhez a legmegbízhatóbb az Oetker-féle Zselatin Express, csak bele kell dolgozni keverőgéppel, egy tortához 1,5-2 zacskó elég. Nagyon finom, látványos és tök egyszerű, este a legjobb megcsinálni, be a hűtőbe, másnap csak a málnát kell rápakolni.

2015. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez is jónak tűnik.:-)

2015. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
sacher torta, egyszerű a tésztája is, lekvárral megkenve, csokival a tetején, semmi nehézség nincs benne, vagy még a lúdláb torta.
2015. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na gyerekek, most sütöm a Belga Trüffelt :)))

Remélem sikerül:D:D Holnapra lesz, de mivel sokáig tart az elkészítése (mármint a várakozási idő, pl a krémnél 3-4 óra hűtőben tartás minimum,stb), így inkább megcsinálom kora estére, és holnap ebédkor már csak fel kell vágni :) Már ha lesz mit :D

Drukkoljatok, hogy ha nem is olyan lesz, mint az eredeti, azért legyen valami hasonló, ehető változata:D

2015. szept. 26. 11:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztosan sikerülni fog.
2015. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem sikerült :(

Nem lett ehetetlen de 4 lap helyett 2 lett, a trüffelgolyók, amiket amúgy szoktam csinálni csak kicsit másképp, nem sikerült (máskor sikerül..). a mogyoró, ami 10 g 1000 ft volt, poshadt ízű lett, és mire felvágtuk, a tészta megszívta magát a krémmel, így olyan volt, mintha trüffelgolyó állagú tészta közé tennék krémet. Mondjuk a barátomnak jobban ízlett, mint a vett torta, deeeee.... egy ideig nem sütök tortát:D Mondjuk életem első tortájának, egy nehéz torta, ahhoz képest nem rossz :D

2015. szept. 27. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!