Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyra hizott kacsamájat...

Karácsonyra hizott kacsamájat fogok sütni, nem tudom, hogy szeletenként vagy egészben.Krumplipüré lesz mellé és szeretnék valamilyen szószt is. Mi lenne jó hozzá ?

Figyelt kérdés
Azért nem akarok mellé párolt káposztát, mert előtte töltött káposztát eszünk

2021. dec. 21. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Én valami gyümölcsös szószt tudnék elképzelni mellé. Almaszósz?
2021. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Én egy omlós kacsamájhoz nem tennék külön szószt, almát meg pláne nem. De ez én vagyok.
2021. dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
A helyedben fordítva tálalnám. Előételként hízott kacsamáj, rukkola, vagy bármilyen salátaágyon, tetején megszórva valamilyen pirított maggal. Főételként pedig a töltött káposztát.
2021. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egészben sütném, ahogy a libamájat is egészben sütik és valóban előételként tálalnám. A rukkolasaláta jó ötlet, 5*-os étteremben is így adták a (liba)máj előételt. De ha nem akarsz változtatni, egy hangyányi áfonyadzsemmet tehetsz mellé tálkában.
2021. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Enyhén csípős natúr lecsót ennék hozzá szívesen, a hagymalekvárt és az áfonyalekvárt a többieknek hagynám.
2021. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

vagy egy kis vörösboros áfonyamártást.

2021. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Egyrészt csak szeletenként süsd, a hízott májnak pont az a lényege, hogy minden falat nagyon krémes legyen és csak egy lehelletnyi roppanás legyen a kérge. Krumplipüré helyett valami lazább köretet csinálnék, például paszternákot. Ezzel nem jóllakni kell, hanem élvezni. A paszternák mellé meg 1-2 darab eper, hogy minimális édes meg sav legyen mellette, az a májnak. Alternatíve gránátalma is remek. Viszont legyen előétel, a töltött káposzta meg mehet utána.
2021. dec. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeletben süsd, egyszerűbb, gyorsabb, és nagyobb a garancia, hogy tökéletes lesz. Persze ezt is tudni kell megsütni, de egészben sütni, ráadásul utólag szeletelni... ezerszer rosszabb.

" a libamájat is egészben sütik " ...van az a módszer, meg van másik 25, amihez meg szeletben sütjük.


Mindenképpen előételként gondolnék rá, akár hidegen, akár melegen.

Töltöttkáposzta után értelmetlen még 3 falat májat enni!

Hogy mi illik mellé, attól is függ, hogy hideg, vagy meleg étel lesz, de a krumplipüréből gondolva, meleg lesz.


Innentől kezdve meg bevállalósság kérdése, milyen irányba, és mennyire viszed el az ízeket. Voltak a fenti válaszokban lepontozások, de én egyiket se zárnám ki, a maga környezetében mind jó.

Pl. egy alma is illik hozzá, csak nem pürének adnám, hanem a máj kisült, és átszűrt zsírjában grillezném le.

De jó ötlet a gránátalma is, már ha egyáltalán szeretitek. A hagymalekvár is jó, sőt akár egy levendulás alma chutney is jó kiegészítő.

Ha egyáltalán nem akarsz édes ízeket, csípős lecsóval ugyan nem nyomnám el a máj ízét, de egyszerű grillezett paprika- paradicsom nem dominálna annyira. A krumplipürét is ezért nem cserélném mondjuk paszternákra, mert nekem jobban ízlik a májhoz, egy semlegesebb íz.

Karakteresebb ízekből, mint pl. az elhangzott rukkola, vagy a fenti kiegészítők, csak kevés kerül a tányérra, nem egy köretnyi adag, így ízben is csak kiegészítenek, nem uralkodnak.

2021. dec. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

...8-as vagyok, ha meleg előétel lesz, akkor meg amúgy nagyon nincs is más választásod, mint szeletben sütni.

Egészben sütve, forrón felvágni alig kivitelezhető, lehűteni, felszeletelni, majd újra melegíteni, annak meg nincs sok értelme.

2021. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!