Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell jó házi majonézt...

Hogyan kell jó házi majonézt készíteni?

Figyelt kérdés

Nos megláttam a legagyibb majonéz is 600 Ft a boltban, gondoltam elkészítem házilag. De annyi recept van elbizonytalanított.Tudnátok irni bevált receptet és hogy mire kell figyelni majonéz készítésekor?


Nincs annyi tojásom, hogy sokat kísérletezzek 😁



#majonéz #Házimajonèz
2021. dec. 22. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta így készítem és tökéletes.

Annyit változtattam, hogy nem borecetet teszek bele és nem olivát, hanem Vénusz étolajat.

Szerintem először csináld fele adaggal és ami valóban fontos, hogy a botmixert valóban úgy mozgasd, ahogy a videóban látod!

https://www.youtube.com/watch?v=rzj-iNCMiaA

2021. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

A SK receptjeivel nem lőhetsz mellé..

[link]


A fehérjés verziót még sose próbáltam, a sárgájás a tuti. De egy db sárgájához SOKKAL KEVESEBB olajat teszek!

2021. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es válasz a tuti, annyit még hozzáfűznék, hogy figyelni kell arra, hogy a tojássárgája és az olaj azonos hőmérsékletű legyen. Ne akkor vedd ki a tojást a hűtőből, hanem jóval előbb, mert ha nagyon hideg, akkor kicsapódik.
2021. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
én egyszer néztem meg hogy készül házilag, le is mondtam róla egyből, naaagyon lassan kell tökölni vele és kevergetni mint a gép folyamatosan, nem vágnék bele az tuti. szerencsére megtaláltam hogy nekem legjobban a Penny sajátmárkása jön be leginkább bár árát nem tudom mert nem én veszem
2021. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!