Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen süteményeket/édességeke...

Milyen süteményeket/édességeket lehet készíteni különleges, de nem süthető szilikonformába?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki idén fog végezni az orvosin és ha minden engedi, tartunk neki egy baráti bulit. Arra gondoltam, hogy sütnék neki sütit, és találtam a neten ilyen formákat:


data:

[link]


Azonban nem tudom mit lehetne ezekből a formákból kihozni, mivel nem süthető szilikon. Gondoltam már zselés édességre, illetve arra, hogy csokis öntök belé, megvárom míg megszárad és piskótát aprítok belé, majd az alját is csokival bevonom.

Nektek lennének más ötleteitek ezzel kapcsolatban?


(Természetesen sütök mást is majd, de az elsődleges tematikája a bulinak orvosi jellegű)



2022. jan. 5. 20:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Elrontottam a linkelést :/

Itt egy remélhetőleg már működő:


[link]

2022. jan. 5. 20:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mousse desszert, esetleg sütinyalóka (temperált csokival kikened a formát, kidermesztef, majd piskótából lekvárral vagy krémmel csinálsz egy masszát, amit velenyomkodsz a formába és csokival lezárod a tetejét)?
2022. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Zselatinos dolgokkal kísérletezz, hozzá szörp, gyümölcsök, gyümölcslé, joghurt, tejszín, habbá vert tejszín stb...

Házi gumicukor, gyümölcskocsonya receptek, ilyesmiket néznék elsősorban.

2022. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Trüffel, bonbon.
2022. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
“ MATERIAL SAFE: Our Fondant Mold is Soft, Heat Resistant Up to -40°F to +446°F. Can be Used in Oven, Refrigerator and Dishwasher Safe. To Baking Cake Crafts Cupcakes Sugarcraft Candies Clay for your Family and Friends.”
2022. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez fondant forma, se zselé, se mousse nem fog kijönni belőle rendesen.
2022. jan. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig azt írja több helyen is az oldal, hogy sütéshez is való, ahogy azt az 5-ös is bemásolta. Fagyasztóba is rakható (fagyi torta).
2022. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sablon leírás, magára az anyagra vonatkozik. Minél kidolgozottabb egy forma, annál kevésbé való sütésre, zselé vagy hab formázásra. Bele fog ragadni a cucc a kis resekbe és nem tudod kiszedni. A fondant megszarad kissé, azt ki lehet nyomni belole
2022. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!