Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palacsinta arányok?

Palacsinta arányok?

Figyelt kérdés
mi jó arány a palacsintához? valahogy sosem sikerül olyan finomra :( valaki tudna írni egy jó receptet? Mindig kell alá olajozni?hogyan taroljam a kész palacsintát evésig?

2022. jan. 18. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Én mindig is az alap Horváth Ilona receptet használtam.

1 tojáshoz 15 dkg liszt, 3 dl tej és 1 dl szódavíz.


Én nem teszek a tésztába olajat, viszont minden egyes alkalommal olajozom a palacsintasütőt (sprays flakonba tett étolajjal).


Ha előre lesütöm, akkor egymásra halmozva tárolom, és a sütőbe teszem, kb. 80 fokra beállítva.

2022. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

nálunk 28 dkg liszt, 2,5 dl tej, 3 nagy csipet só, 3 nagy csipet cukor, 2 tojás és fél dl olaj ezt cosmómentesre és plusz 2,5 dl szódavíz


mi minen palacsinta előtt olajozzuk szilikon ecsettel a sütőt, mert régi és küölnben leragad


sülés után nagy tányérba teszem és rögtön lefedem egy fejre fordított másik ugyanolyan tányérral. ha új pala van kész, akkor megemelem, alárakom és visszafedem így nem szárad ki és mindig az új meleg palacsinátból elpárolgó gőz fellazítja

2022. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Parányok. Semmiképp se nyomd tele cukorral, sőt nem kell bele.

1 dl legyen 1 palacsinta anyaga. Mérd ki, mnem egyformák a merőkanalak, és a sütő is palacsintasütésre alkalmas legyen. Forró.

2022. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a cukor adja meg az ízét,rakok vagy 4 evőkanállal fél kiló liszthez
2022. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

5: ezért szoktuk megporcukrozni! :)


De a tésztájába csak egy-két kiskanál kell, mert leég a tészta sütés közben.

2022. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Soha nem égett még le az édes palacsintatésztám, szerintem ez csak ilyen urban legend.

Egyszer csináltam egy neten talált recept alapján kólás palacsintát, ns az tényleg cukros, az se égett le.


Sokkal gusztustalanabb a rászottyadt porcukor szerintem, soha nem teszek rá.

2022. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Van aki csak azt a cukrozott vackot ismeri és azt hiszi, hogy csak az lehet a palacsinta.


Más meg tudja, hogy az csak egy apró pici verzió a rengeteg féle-fajta hasonló között ami nagyon nagyon sokféle lehet.

2022. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
#5 mi nem szoktuk megporcukrozni, és nem szokott leégni
2022. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!