Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gulyásleves helyett mit főzzek?

Gulyásleves helyett mit főzzek?

Figyelt kérdés
Vendégségbe vasárnap azt ettünk. Ma az lett volna az ebéd. Azokból a hozzávalókból nincs más ötletem. Annyi,hogy krumpli nélkül, sertéscombbal lenne.

2022. márc. 1. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Pörkölt tört krumplival



Brassói aprópecsenye

2022. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

A bab az eláll, szóval azzal nem kell foglalkozni, gondolom nincs még beáztatva.

Ha friss, akkor esetleg egy babsaláta?


A sertésből lehet pörkölt nokedlivel, vagy tésztával.

2022. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
kalácsot
2022. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Krumpli nélkül, más szóval van sertéshús meg fehér- és sárgarépád és egy negyed zellered? De mit keres a tagek között a bab? Felénk a gulyásleves és a babgulyás nagyon nem szinonimák.


Nincs egy alapkészleted otthon, amivel ezt valami normálissá kibővíthetnéd?


Pörkölt vagy tejszínes ragu körettel. A répák és bab mind elállnak végtelenségig, nem kötelező felhasználni őket.

2022. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de a gulyásban alapesetben NINCS bab!

Másrészt sertéshúsból kismillió ételt lehet készíteni, attól függöe, mi van még otthon. A legegyszerübb egy pörkölt krumplival, a babot meg elteszed máskorra, ha netán már beáztattad, akkor holnapra.

2022. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Babfőzelék-sertéspöri, ha muszáj a babot is elhasználni. Amúgy én vadast csinálnék, a comb pont elég szaftos hozzá és a répát is elhasználod. Tésztával vagy zsemlegombóccal isteni.
2022. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

De milyen babot emlegettek? Az a palóclevesben van.

Meg krumplija sincs a kérdezőnek, akkor az nem gulyásleves lett volna egyébként sem.


Felmerül bennem, hogy talán tisztább lenne egy konkrét lista a fellelhető alapanyagokról.


Leves ötlet kell, vagy csak főétel, vagy mindkettő?

Sima zöldségleves, grízgaluskával.

Pörkölt általad preferált körettel.

2022. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Bakker,hogy ebbe is bele tudtok kötni 😁

Bocsánat babgulyás lett volna és úgy értettem, hogy ahhoz van hozzávaló itthon. Tudom,hogy elállnak. Azt is tudom,hogy rengeteg sertéscombos étel van, nyilván nem sima pörköltre gondoltam babfőzivel. Akkor nem is írtam volna 😃 Gondoltam van valami egytálétel vagy valami jó ötlet amit nem ismerek. Köszönöm a hasznos tippeket.

2022. márc. 1. 11:49
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Csillis bab hússal
2022. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem mindegy, hogy babgulyás vagy gulyásleves :D
2022. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!