Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 02.22-én lejárt mascarpone...

02.22-én lejárt mascarpone még jó lehet?

Figyelt kérdés
Vagy dobjam ki és vegyek újat?

2022. márc. 4. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kibontod, meg szagolod, megkóstolod - ha olyan, mint szokott, akkor semmi baja. Egyébként aka´r egy hónappal késöbb sincs baja, legfeljebb felhólygosodik éretettebb lesz, de nem romlik meg.

A lejárat nem a fogyaszthatóságok hanem a garantált minöséget jelenti, szóval attól nem romlott, ha ezt a dátumot átlépte.

2022. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bontatlan, akkor nagy az esélye, hogy jó még.

Ahogy az 1. válaszadó is írta: teszteld.

2022. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezt így nem lehet megmondani. Én volt amikor vettem 2 darab mascerponét, 1 hónap volt a lejáratig, még a vétel napján akartam használni, erre mindkettő rossz volt, nagyon büdös volt.. mondjuk ott szerintem tárolási hiba lehetett, mert most mennyi az esély arra, hogy kettőt elveszik egymás mellől, és mindkettő rossz? Szóval igen, tök mindegy mi a lejárati dátum, szagold meg, az a biztos.
2022. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt felbontva, most felbontottam megnézni és nincs semmilyen szaga vagy íze. Akkor még jó ezek szerint?
2022. márc. 4. 10:16
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha nincs semmi fura szaga, íze vagy állaga, akkor szerinted mégis mitől volna romlott?

Tényleg jobban hinnél annak, ha leírnánk, hogy dobd ki, mint a saját magad által tapasztaltaknak??!!?!?!

2022. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bőven jó még!


Én a Lidl-ben szoktam venni, a fél kilósat, mikor az olasz hét van - és sokszor még 4-6 hét után használom fel. Semmi baja.

2022. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. márc. 4. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!