Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A szalámi véget hogyan használ...

A szalámi véget hogyan használjátok fel? (dolgozathoz kell a válasz)

Figyelt kérdés
Milyen terméket készítenétek a selejt szalámivégből?

2022. márc. 4. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Hogy érted azt, hogy selejt?
2022. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

A selejtet sehogy, mert az nem kerülhet forgalomba.

Viszont lehet kapni csomagolt szalámivégeket (Sparban biztosan, a többit nem tudom) amiből a szeletelhetőt szeletelem, a többit ledarálom melegszendvicshez, rakott kajákhoz, szószos tésztákhoz,...nagyjából ennyi.

2022. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 L.. István ***** válasza:
90%

Pont mint a szalámi többi részét, bepuszilom vajaskenyérrel meg paprikával-retekkel akármivel. Rántottához is hozzádobom. Régebben én is veszegettem a szalámivéget, mostanában nem látom.


[link]

2022. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Van egy szeletelőgépünk, a legvégét is le szoktam szelni. Az utolsó szelet általában 2-3 mm vastag marad, mert azt már nem tudom egy ujjal sem úgy odanyomni, hogy még lehessen vágni belőle. Mivel ez kicsi átmérőjű, meg szoktuk enni ugyanúgy, nem baj hogy kicsit vastagabb.
2022. márc. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Ledarálni, paradicsompürével, fűszerekkel, és pizzakrém csigába, melegszendvicsbe. Csak sajttal kell megszórni

Vagy felkockázni, kisütni és belekeverni polentába, sós zabkásába, paprikás krumpliba, tojásos nokedli tetejére

Szintén kockázva kisutve krémleveseknek feltét

2022. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
megeszem. az is eheto
2022. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Még a végén azt a kis fém szorítót is megeszem. Nincs pazarlás. Drágaság van.
2022. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem fogalmaztam pontosan. A szalámi végének 5%-át csak alacsonyabb áron lehet eladni "szalámi végként", holott ugyan olyan drága volt az előállítása, mint a szalámi többi részének. Az nem kérdés, hogy megesszük, vagy hogy beletesszük kajába, hanem az a kérdés, hogy pontosan milyen élelmiszer készülhet belőle, hogy ne kelljen olcsóbban eladni. Pl: szalámikrém, szalámi por (ebből pl szalámis chips)
2022. márc. 4. 21:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te a szeletelt felvágottakra gondolsz, nem pedig az egész rúd szalámira.
2022. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami új törvény vagy előírás, hogy olcsóbban kell adniuk a "szalámi véget"?:o S ez érvényes a szalámitól elkezdve minden rúdban kapható felvágottra? Meg ilyen van, hogy szalámivéget árulnak?😅 Sosem láttam még pedig 20 éve vezetek háztartást. Itt a boltokban ha épp a végét szeletelik ugyanolyan árban kapod ami a kérdező kommentjében leírtak szerint is teljesen érthető.
2022. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!