Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A keksz szalámi hogyan kell...

A keksz szalámi hogyan kell csinálni?!

Figyelt kérdés
Van vajas kekszem, egy nagy csomag, egy kis csomag darált mogyoro, rumaroma, vaj, porcukor, nagyon jó minosegu kakao. Ezekbol kéne osszehozni. Segítenétek? Es tojás az is kell bele? Koszi
2018. dec. 30. 12:46
1 2
 1/20 anonim válasza:
27%
Igen,kell bele tojás!
2018. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Érdekes mert olvastam pár receptet, és majdnem sehol se irja a tojást. Nem is szivesen raknek bele. Amúgymeg szerintem ha a kekszen kívül meg ez a mogyoros ize is bele kerül, akkor elég szilard allaga lesz. Legalábbis remélem. Meg várok válaszokat.
2018. dec. 30. 12:57
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bele tojás!
2018. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezeket a kekszes tekercseket sosem vajjal készítem (vagy épp a kókuszgolyót sem!!), hanem a kakaópor, rumaroma, porcuki, kis tej mellé főzött kávét és lekvárt teszek, így nem szárad ki napokig sem!

Ha darált mogyit teszel bele, figyelj arra, hogy ne legyen száraz az egész. Tojás NEM KELL szerintem bele...

2018. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Beírom, amit én szoktam, ebbe sem kell tojás:


Keksz szalámi

Hozzávalók:

2 dl víz

25 dkg vaj

fél dl rum

reszelt narancshéj

25 dkg cukor

5 dkg kakaópor

25 dkg darált háztartási keksz

25 dkg apróra tört háztartási keksz


Az első 4 hozzávalót felteszem kis lángon melegedni és keverem, míg felforr. Ekkor elzárom alatta a gázt és belekeverem a többi dolgot.

Folpackkal bélelt őzgerincbe nyomkodom, tetejére visszahajtom a fóliát és kihűlés után a hűtőbe teszem legalább 2 órára.

(Lehet szalámi formára is alakítani, és alufóliába vagy sütőpapírba kötni, amíg megdermed.)

2018. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Narancsjej az nincsen sajnos, Max egy kis citromhej akad, ha van a hűtőbe., majd megnezem
2018. dec. 30. 15:20
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Simán jó a citromhéj is. De akár ki is maradhat.
2018. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon egyszerű recept, de nagyon finom és csak 4 hozzávalóból áll.

[link]

2018. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a recepteket.

Nekem nincs haztartasi kekszem, mert mi nem Magyarországon élünk, és én itt eddig csak vajas kekszet találtam. De vajas kekszbol is jó nem?

2018. dec. 30. 16:48
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#9

Persze, hogy jó! Még túl jó is!:)

Azért készítjük háztartási kekszből, mert az a legolcsóbb és úgysem érvényesül különösebben az íze.

2018. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!