Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség sütésnél a...

Mi a különbség sütésnél a sütőélesztő és a sörélesztő között?

Figyelt kérdés
pontosabban, ha pl kenyeret sütök és az élesztő mellé adalékanyagnak (íz és élettani hatás miatt) sörélesztőt is teszek bele, milyen hatással lesz a kenyérre, a sütőélesztőre stb. kell e valamelyiket csökkenteni az együttes alkalmazásnál vagy semmi hatással nincs a kettőnek egymásra

2022. márc. 7. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A sörélesztő pehely egy ízfokozó, sajtos ízt ad. Nem funkcionál az élesztő helyett, azt ugyanolyan mennyiségben kell használni, ami a receptben van.
2022. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy az egyes írja.

Azzal azért vitatkoznék hogy sajtos ízt ad mert nagyon nem

2022. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. márc. 7. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

A sörélesztő pelyhet ne keverjük ide :)

Mind a kenyérhez használt sütőélesztő, mind a sörökhöz használt élesztő a sacc.cerevisiae családhoz tartoznak. Kenyeret lehet sütni sörélesztővel, különösebben az ízt nem befolyásolja.

2022. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

A sörélesztö és a sörélesztö-pehely két teljesen különbözö dolog.

Ez utóbbit vegánok használják, de sajtízt csak akkor érez valaki, ha elötte már évek óta nem evett igazit, szerintem még csak picis sem hasonlít.

2022. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen sajt íze nincsen. A legjobban úgy lehet leírni hogy élesztő íze van.
2022. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

Én eszek sajtot, nem vagyok vegán, de mellette szeretem az élesztőpelyhet is, és simán sajtízűnek érzem. :D

2022. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!